چهل سالگی انقلاب

حرکت حماسی نسل چهارم انقلاب

ارومیه - ایرنا - همزمان با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی نسل چهارم انقلاب از هر دین و مذهبی در آذربایجان غربی، سرزمین موسوم به رنگین کمان اقوام و ادیان الهی در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند و با سردادن ندای «الله اکبر» در مسیر روشن و متعالی آرمان های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری گام برداشتند.

به گزارش ایرنا کودکان، جوانان و نوجوانان شیعه، سنی، ارمنی و آشوری ساکن در آذربایجان غربی همراه با قشرهای مختلف مردم همیشه در صحنه استان در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند و چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران را با عظمت تر از گذشته گرامی داشتند.
بعد از چهار دهه این بار نیز میدان های اصلی شهرهای مختلف آذربایجان غربی حضور نسل های جوانی را میزبانی کرد که شعار ضد استکباری و ضد استعماری «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» را سرمی دادند و حماسه ای دیگر را خلق کردند.
این نسل در زیر بارش برف و باران و همراه با پدران و مادران خود در جشن چهل سالگی انقلاب شرکت کردند و با حمل پلاکاردهای «مرگ بر اسرائیل» و ساختن ماکت موشک های ایرانی، بی کفایتی دشمنان نظام در مقابل قدرت ایمان ملت ایران را تکرار کردند.
مردم آذربایجان غربی با این حضور حماسی به ایادی کفر ثابت کردند که اگر نسل اول انقلاب پیر شده است، نسل های دوم، سوم و چهارم از هر دین و مذهبی با اقتدار و از خود گذشتگی از نظام اسلامی حمایت می کنند.
راهپیمایان جوان و نوجوان این استان با مشت های گره کرده و سردادن شعارهای «ما ذوالفقار حیدریم، فدائیان رهبریم»، «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده» و «الله اکبر»، «مرگ بر منافق فتنه گر»، « مرگ بر انگلیس» و « مرگ بر آل سعود خائن» ضمن ابراز برائت از استکبار جهانی، حمایت خود را از مظلومان جهان اعلام کردند.
محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی نیز در حاشیه این راهپیمایی به حضور پرشور جوانان و نوجوانان در این آیین دشمن شکن اشاره کرد و گفت: ملت ایران از هر سن و سالی با حضور در این راهپیمایی حماسی نشان دادند که افزایش فشارهای خارجی به تقویت اتحاد داخلی آنان منجر شده است.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهددی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی نیز در حاشیه این راهپیمایی گفت: حضور نسل چهار انقلاب در کنار سایر شرکت کنندگان در راهپیمایی نشان داد که این نسل با تفکرات دینی تربیت شده است و گسستی بین نسل ها وجود ندارد.
به گزارش ایرنا همه ساله در 22 بهمن راهپیمایی در تمام شهرهای کشور از جمله ارومیه و دیگر شهرهای 42 گانه آذربایجان غربی و حتی برخی از روستاهای پرجمعیت این استان برگزار می شود؛ امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جشن گرفته شد.
3072/9918

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال