مجارستان: پناهجویان، مسیحیان اروپا را منقرض می کنند

تهران- ایرنا- «ویکتور اوربان» نخست وزیر راست افراطی مجارستان با هشدار به کشورهایی اروپایی نسبت به خطر پذیرش مهاجران مسلمان گفت: با این روال اروپا شاهد کاهش میانگین جمعیت مسیحیان خواهد بود.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری آناتولی، اروبان که رهبرحزب راست افراطی محافظه کار «فیدز» است، به سیاست های علیه مهاجران و پذیرش پناهجو شهرت دارد.
نخست وزیر مجارستان همچنین درباره انتخابات پارلمان اروپا که قرار است، ماه می (اردیبهشت/خرداد) آینده برگزار شود نیز گفت: مخالفان و موافقان پذیرش مهاجران در این انتخابات، به رقابت خواهند پرداخت.
نخست وزیر مجارستان پیشتر به حزب «مردم» هشدار داده بود؛ به جای کمک و حمایت از لیبرال ها در اروپا، از احزاب راستگرای افراطی از جمله در فرانسه و ایتالیا و دیگر کشورها حمایت کنند.
اوربان با بیان این که میانگین تولد به صورت گسترده در اروپا کاهش یافته است، افزود: تلاش کشورهای اروپای غربی آن است که این شکاف را با پذیرش مهاجران پر کنند.
وی با هشدار به کشورهای اروپای غربی افزود: در تمامی کشورهای اروپایی که مهاجران را بپذیرند، میانگین مسیحی ها کم شده و یک جامعه مسیحی– مسلمان تشکیل خواهد شد.
اوربان مدعی شد: اتحادیه اروپا به دنبال آن است که این قاره را به «قاره مهاجران» تبدیل کند.
وی پیش تر همچنین گفته بود: از این پس دو تمدن در اروپا وجود خواهد داشت؛ یکی تمدن مسلمان- مسیحی در اروپای غربی و دیگری تمدن مسیحی در اروپای مرکزی و شرقی.
اوربان به همراه «ماتئو سالوینی» وزیر کشور ایتالیا که وی نیز از راستگرایان افراطی ایتالیاست، از جمله دولتمردان اروپایی هستند که مخالف سرسخت پذیرش مهاجران خارجی به ویژه از خاورمیانه هستند.
شبس**9363**1859

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال