دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت:

وحدت امت اسلامی بزرگترین دستاورد بین المللی انقلاب است

گنبدکاووس - ایرنا - دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته دستاوردهای زیادی در عرصه داخلی و بین المللی داشته و وحدت بین امت اسلامی بزرگترین دستاورد برون مرزی آن محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله 'محمدحسن اختری' یکشنبه شب در یادواره شهدای فجر آفرین و 514 شهید والامقام شهرستان گنبدکاووس افزود: وحدت بین امت اسلامی دستور الهی، قرآن کریم، نبی مکرم اسلام و اهل بیت (ع) است که همواره برضرورت حفظ آن و پرهیز از اختلاف تاکید شده است.
وی بابیان اینکه در 200 سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی علمای بزرگ شیعه و اهل سنت برخی کشورهای مسلمان تلاش زیادی برای ایجاد وحدت بین امت اسلامی کردند اما فقط در سخنرانی ها یا درج در کتاب ها خلاصه شده بود، اضافه کرد: امام راحل با نهضت خود، وحدت را بین مذاهب اسلامی و ادیان الهی عملیاتی کرد.
آیت الله اختری گفت: راه اندازی مجمع جهانی تقریب مذاهب و برگزاری سالانه کنفرانس وحدت اسلامی با حضور بزرگان شیعه و اهل سنت و دیگر ادیان الهی و نیز صدور فتوا برای اقامه نماز جماعت به امامت علمای اهل سنت از مهمترین اقدامات عملی امام راحل و جانشین خلف ایشان برای ایجاد وحدت و تقویت آن بین امت اسلامی بود.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به امت اسلامی هویت داد، تصریح کرد: امروز بسیاری از کشورهای مسلمان و برخی کشورهای مسیحی نیز به دنبال حکومت اسلامی هستند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به تلاش های دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی بویژه آمریکا، اسرائیل و انگلیس برای ایجاد اختلاف بین شیعه و اهل سنت، گفت: تشکیل گروهک های تکفیری دربرخی کشورهای مسلمان منطقه با هدف ایجاد اختلاف بین مذاهب اسلامی و جلوگیری از گسترش اندیشه انقلاب اسلامی بوده است.
آیت الله اختری تصریح کرد: دشمنان در مساله فلسطین برای نابودی این کشور مسلمان توطئه کردند ولی انقلاب اسلامی این توطئه را خنثی کرد که از دیگر دستاوردهای بین المللی انقلاب اسلامی است.
وی گفت: چند روز پس از پیروزی انقلاب، پرچم اسرائیل از سفارت این کشور در ایران پایین کشیده و به جای آن پرچم فلسطین برافراشته شد.
وی افزود: امام راحل با حمایت از حزب الله لبنان و محور مقاومت آن سبب شد تا امروز اسرائیل جرات حمله به حزب الله را نداشته باشد و این از برکات انقلاب اسلامی است.
آیت الله اختری، مبارزه با استکبار جهانی را از دیگر دستاوردهای بین المللی انقلاب اسلامی ذکر کرد و اظهار داشت: امروز مبارزات ضد استکباری در بیشتر کشورهای جهان علیه امپریالیسم آمریکا ایجاد شده است.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) همچنین تصریح کرد: انقلاب اسلامی درحوزه داخلی نیز دستاوردهای بی شماری داشته که نباید مسائل و مشکلات اقتصادی و معیشتی، سبب نادیده گرفتن آن ها شود.
وی گفت: امروز بزرگی و عظمت انقلاب اسلامی و دستاوردهای داخلی و بین المللی آن حاصل وحدت و یکپارچگی، خون شهیدان و رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری است که همه باید با جان و دل از آن پاسداری نماییم.
آیت الله اختری همچنین با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی و یاد و خاطره شهیدان آن و نیز با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س)، برلزوم ترویج فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت (ع) درجامعه با پیروی از سیره آن بزرگان تاکید کرد.
وی اظهار داشت: امروز به واسطه راه اندازی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، 144 کشور و دو هزار موسسه و جمعیت های دینی جهان با جمهوری اسلامی ارتباط دارند.
به گزارش ایرنا، در این مراسم که در مسجد قائمیه شهر گنبدکاووس برگزار شد، امام جمعه و برخی مسئولان و نیز گروه های مختلف مردم این شهرستان حضور داشتند.
در پایام این مراسم معنوی، شرکت کنندگان با حضور در میدان انقلاب شهر گنبدکاووس بانگ الله اکبر سردادند و آیین نورافشانی به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب، برگزار شد.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال