تلفن ملی 138 برای زائران حرم مطهر رضوی راه اندازی شد

مشهد - ایرنا - مرکز جامع ارتباطات مردمی (تلفن ملی 138) روز یکشنبه طی مراسمی با حضور تولیت آستان قدس رضوی در جوار بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) راه اندازی شد.

تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: این مرکز وظیفه ثبت مکانیزه و انتقال پیشنهادات و انتقادات زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی به مسئولان آستان قدس رضوی و برقراری ارتباط آنان با بخشهای مختلف این آستان مقدس را برعهده دارد.
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی افزود: با فعالیت این مرکز، بانک پیشنهادات مردمی شکل می گیرد تا برای معاونت های مختلف آستان قدس رضوی، در پیشبرد اهداف موثر واقع شود.
وی اظهار داشت: از طریق سامانه تلفنی 138، از مشکلات خدمات رسانی در مجموعه های مختلف که به نام حضرت امام رضا (ع) است اطلاع پیدا می کنیم.
وی گفت: طرح نظارت ملی و همگانی به صورت مکانیزه در قالب مرکز جامع ارتباطات مردمی آستان قدس رضوی ایجاد شده که مصداق امر به معروف و نهی از منکر است و مردم با ارائه انتقادات و پیشنهادات خود به اصلاح خدمات رسانی کمک می کنند.
حجت الاسلام رئیسی افزود: کسانی که در مرکز جامع ارتباطات مردمی آستان قدس رضوی فعالیت می کنند باید آستانه تحمل خود را افزایش دهند و در برابر هر انتقاد با هر لحنی که توسط زائران بیان می شود، واکنش منفی نشان ندهند و پذیرای حرف حساب مردم باشند، قطعا انتقادات درست مردم، کارساز خواهد بود.
وی اظهار داشت: مرکز جامع ارتباطات مردمی آستان قدس رضوی در واقع مکانیزه کردن دیدگاه های مردم و طرح نظارت ملی و همگانی بر مجموعه فعالیت های آستان قدس رضوی است.
تولیت آستان قدس رضوی به پروژه صحن رضوان به عنوان فضای مسقف اشاره کرد و گفت: اجرای این پروژه آغاز شده و یکی از فضاهای بی بدیل حرم مطهر رضوی خواهد بود.
معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی نیز در این مراسم گفت: بیش از هزار سال است که مردم بخشهای مختلف این بارگاه نورانی را بواسطه خدمات خود هدایت می کنند و شاید در دنیا هیچ نهادی مانند آستان قدس رضوی نباشد که اینگونه با مردم عجین شده باشد.
سید نظام موسوی افزود: سرمایه مادی آستان قدس رضوی از طریق مردم بواسطه وقف و نذر تامین می شود و سرمایه اجتماعی آن هم همین مردم است لذا مردم دوست دارند پیشنهادات و خدمات خود را در آستان قدس رضوی ببینند و اداره امور آن مطابق با میل و اراده و محبت آنان به ساحت قدسی، پیش رود.
وی اظهار داشت: با همکاری وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات خراسان رضوی، فاز نخست مرکز جامع ارتباطات مردمی آستان قدس رضوی آماده بهره برداری شد که یکی از سرفصل های آن تلفن 138 است.
وی گفت: تلفن 138 یک سامانه متمرکز است که همه افراد در سراسر کشور می توانند از طریق این سامانه با سایر نقاط آستان قدس رضوی ارتباط بگیرند.
7489 / 6053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال