تولید مدال های رنگارنگ المپیک توکیو از ضایعات الکترونیکی

تهران– ایرنا- کمیته برگزاری المپیک و بازی های پارالمپیک 2020 توکیو از ماه آوریل سال 2017 در حال جمع آوری دوربین ها، گوشی ها و سایر تجهیزات الکترونیکی قدیمی و بازیافت فلزات گرانبهای به کار رفته در آن ها به منظور تامین مواد اولیه موردنیار برای تولید مدال های المپیک است.

به گزارش روز یکشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری گاردین، بر اساس اعلام این کمیته، پروژه تولید مدال ها بر اساس زمانبندی پیش می رود و تا ماه مارس سال 2019 تمام مدال ها آماده خواهند شد.
مراکز جمع آوری ضایعات الکترونیکی برای اجرای این پروژه در 1594 شهر راه اندازی شده اند و از ماه نوامبر سال گذشته میلادی تاکنون 47.488 تن ضایعات الکترونیکی را جمع آوری کرده اند. در همین بازه زمانی بیش از 5 میلیون تلفن هوشمند توسط کاربران به 2400 فروشگاه NTT Docomo در سراسر ژاپن تحویل شده تا بازیافت شوند.
در نتیجه این اقدامات، میزان فلز موردنیاز برای تولید مدال های برنز تا ماه ژوئن گذشته مطابق برنامه تامین شده است و تا ماه اکتبر نیز 93.7 درصد از طلای موردنیاز و 85.4 درصد از نقره موردنیاز برای تولید مدال ها از بازیافت تجهیزات الکترونیکی به دست می آید.
با جایگزینی دائمی فناوری های جدید، تجهیزات الکترونیکی قدیمی به کوهی از ضایعات تبدیل می شوند. این در حالی است که ضایعات الکترونیکی منبع ارزشمندی از مواد اولیه قابل بازیافت و به ویژه فلزات گرانبها هستند.
قرار است طرح نهایی مدال های المپیک 2020 توکیو در میانه سال 2019 رونمایی شود.
علمی (6)**9259*2017

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال