پیروان ادیان توحیدی:

شرکت در راهپیمایی 22 بهمن وظیفه ملی است

اصفهان - ایرنا - مسئولان و پیشوایان پیروان ادیان توحیدی در اصفهان شرکت در راهپیمایی 22 بهمن را وظیفه ای ملی دانستند و مردم به ویژه هموطنان سایر پیروان ادیان را به شرکت در آن دعوت کردند.

به گزارش ایرنا، اینان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کردند که انقلاب اسلامی متعلق به همه احاد ملت ایران است و مختص یک گروه یا مذهب خاصی نیست و حضور در راهپیمایی 22 بهمن به عنوان نماد اتحاد ملی وظیفه هر ایرانی است.
رئیس انجمن کلیمیان اصفهان در این باره اظهار داشت: انقلاب اسلامی متعلق به یک فرد، گروه و یا مذهب خاصی نیست بلکه متعلق به ملت ایران است و همه مردم ایران با سلایق و مذاهب مختلف در شکل گیری آن نقش داشتند.
سیون ماه گرفته افزود: کلیمیان ایران با گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی وظیفه خود می دانند در راهپیمایی 22 بهمن که تجلی گاه وحدت ملی ایرانیان است شرکت تا دین خود را به کشور و انقلاب ادا کنند.
وی اظهارداشت: حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن تاثیر بسزایی در خنثی کردن توطئه های دشمنان علیه ملت ایران خواهد داشت و همبستگی ملت ایران موجب یاس دشمن در دست یابی به اهداف خود می شود.
رئیس انجمن کلیمیان اصفهان ادامه داد: کلیمیان ایران در 40 سال گذشته همگام با سایر هموطنان در برنامه ها و مراسم گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی شرکت داشته اند و امسال نیز در راهپیمایی 22 بهمن حضور گسترده ای خواهند داشت.
همچنین موبد زرتشتیان اصفهان با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان و کسانی که از عزیزترین چیز و جان خود گذشتند تا بتوانیم امنیت، آرامش، استقلال، هویت شناسی و بیداری ایرانی را درک کنیم، گفت: ما زرتشتیان نیز همگام، همدوش و همیار با سایر هموطنان در راهپیمایی 22 بهمن شرکت می کنیم.
بهزاد نیک دین اظهارداشت: نازش ما زرتشتیان به سرزمین اهورایی ایران زمین است و هرچه در این کشور آرامش، امنیت و استقلال و آزادی باشد، خوشحال تر هستیم.
وی افزود: بنابراین آرزو می کنیم با اتحاد و همیاری با سایر هموطنان دوشادوش یکدیگر هویت و بینش ایران اسلامی را به جایگاه شایسته خود برسانیم زیرا هدف انقلاب اسلامی، دگرگونی و بیداری بوده است و اینکه جامعه بشری تهی شده از معنویت را احیا کند.
موبد زرتشتیان اصفهان با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و معیشتی در کشور وجود دارد ، تصریح کرد: اما این مشکلات نباید در اراده مردم ایران برای دست یابی به آرمان های خود خللی وارد کند.
وی اضافه کرد: باید دست در دست هم و بدون در نظر این مشکلات برای حفظ استقلال و آزادی خود بکوشیم و مشکلات را با همکاری یکدیگر حل کنیم و اجازه ندهیم بیگانگان با نفوذ در کشور از مشکلات اقتصادی ایجاد شده برای ما سوء استفاده کنند.
یکی از هموطنان ارامنه مسیحی اصفهان نیز با اشاره به اینکه دشمنان دوست ندارند که این کشور در صلح و آرامش باشد و پیروان ادیان در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی داشته باشند اظهارداشت: این همه فشاری که به کشور وارد می شود به دلیل این است که وحدت ملی ما را خدشه دار و ملت ایران را ضعیف کنند.
گالستانیان تاکید کرد: باید تا جایی که توان داریم این تبلیغات سوء را با تدبیر و امکانات خود خنثی کنیم و شرکت در راهپمایی 22 بهمن از بهترین عامل برای از بین بردن اهداف شوم دشمنان است.
همچنین نماینده ارامنه اصفهان و جنوب کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: ارامنه همگام با سایر اقشار ملت در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کرده و حضور در این حماسه ملی را وظیفه خود می دانند.
ژرژیک آبرامیان افزود: ارامنه ایران انقلاب اسلامی را حرکتی برای کرامت انسانی می داند که علیه ظلم و جور به وجود آمده است.
وی اظهارداشت: ارامنه با تمام وجود در خدمت این انقلاب هستند و در حد توان و بضاعت خود همگام با سایر اقشار مردم در راهپیمایی 22 بهمن شرکت می کنند.
نماینده ارامنه اصفهان و جنوب ایران اضافه کرد: شرکت در راهپیمایی 22 بهمن، نمایشی از اقتدار، پایبندی و باورمندی مردم ایران است و شرکت در این گونه برنامه ها و مراسم وظیفه ملی است.
دست کم 150 زرتشتی، 2 هزار یهودی و هفت هزار مسیحی در استان اصفهان زندگی می کنند.
2093/6022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال