معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه تربیت مدرس:

دانشگاه در کنار فعالیت های علمی تولید ثروت کند

تهران- ایرنا- معاون پشتیبانی و منابع انسانی دانشگاه تربیت مدرس گفت: نهاد دانشگاه مرکز تولید علم است، اما در کنار فعالیت های علمی خود، باید بتواند ثروت هم تولید کند.

سید مهدی موسوی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا اظهار کرد: معاونت پشتیبانی و نیروی انسانی تربیت مدرس درصدد توزیع بهینه نیروی انسانی در سطح دانشگاه است.
وی افزود: این معاونت تلاش می کند توازن بین اعضای هیات علمی و دانشجو حفظ شود و به عبارت دیگر نسبت نیروی انسانی یک به یک در دانشگاه برقرار شود.
موسوی ادامه داد: ساماندهی و ارتقای سطح کیفی و آموزشی کارکنان نیز در دستور کار دانشگاه قرار دارد و یکی از دغدغه های اصلی معاونت، آموزش کارکنان دانشگاه در زمینه مسئولیت ها و وظایف آن ها است.
وی عنوان کرد: کارکنان دانشگاه نیازمند آموزش های عملی و کاربردی هستند تا بتوانند عملکرد موثرتری داشته باشند.
موسوی گفت: نهاد دانشگاه مرکز تولید علم است و برهمین اساس باید از حمایت و پشتیبانی همه جانبه در جامعه برخوردار باشد.
معاون پشتیبانی و منابع انسانی اظهار کرد: دانشگاه باید بتواند در کنار فعالیت های علمی خود، تولید ثروت کند.
به عقیده موسوی چنانچه فعالیت های آموزشی- پژوهشی دانشگاه مساله محور باشد و بتواند در راستای رفع نیازهای جامعه قرار بگیرد، درآمدزایی نیز صورت می گیرد.
وی در خصوص موانع فعالیت های این معاونت اظهار داشت: یکی از اساسی ترین موانعی که در راستای پیشبرد برنامه های هریک از دانشگاه ها قرار دارد، محدودیت های مالی است. اعتبارت تعیین شده عمدتا پاسخگوی نیازهای دانشگاهی نیستند.
وی افزود: برنامه های آموزشی و پژوهشی، تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه ها، اعزام اعضای هیات علمی به فرصت های مطالعاتی و...همگی نیازمند هزینه است.
موسوی ادامه داد: گاه تخصیص نیافتن به موقع منابع نیز، سبب مسائل و مشکلاتی در راستای پیشبرد برنامه ها می شود. به عنوان مثال اعتبارات سال گذشته در بودجه 3 میلیارد و 800 میلیون تومان پیش بینی شده بود که از این مبلغ، یک سوم آن تاکنون پرداخت نشده است.
به گفته موسوی وظیفه اصلی این معاونت توزیع متناسب بودجه در دانشگاه، توزیع متناسب نیروی انسانی، پرداخت حقوق و دستمزد اعضای هیات علمی و همچنین کارکنان دانشگاه است؛ اما در حال حاضر تاکید معاونت بر تامین هزینه های خوابگاه، سلف سرویس و به طور کلی مسائل رفاهی دانشجویان است.
وی تصریح کرد: تربیت مدرس در راستای تحقق دانشگاه نسل سوم، تلاش می کند کارآفرین و پاسخگوی نیازهای جامعه باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: گروه های آموزشی باید بتوانند مسائل جامعه را شناسایی کنند. با سازمان ها و دستگاه های اجرایی ارتباط برقرار کرده و طرح های پژوهشی خود را برای رفع نیازهای جامعه ارائه کنند.
**9489**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال