عناصر داعش با توافق آمریکا از شرق سوریه خارج می شوند

تهران- ایرنا- شبکه خبری المیادین گزارش داد که ائتلاف به اصطلاح بین المللی به سرکردگی آمریکا و شبه نظامیان کرد هم پیمان این ائتلاف، با گروه تروریستی داعش درباره خروج عناصر تروریستی از شرق سوریه به توافق رسیدند.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا، المیادین افزود: این توافق شامل خروج داعش از آخرین منطقه تحت کنترل خود در شرق رودخانه فرات و احتمال انتقال عناصر این گروهک به سوی بیابان های استان الانبار عراق یا منطقه التنف در سوریه است.
المیادین به نقل از مخالفان دولت سوریه گزارش داد که ائتلاف آمریکایی و گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با داعش بر سر خروج عناصر این گروه، از مناطق شرقی رود فرات به توافق دست یافتند.
بر اساس این گزارش، هرچند مقصد داعش هنوز مشخص نیست، اما به احتمال زیاد عناصر این گروهک به صحرای الانبار در عراق و یا منطقه التنف در سوریه منتقل شوند.
بر این اساس، زخمی های داعش از منطقه شرق فرات خارج و تحت درمان قرار خواهند گرفت و برخی از اسرای داعشی نیز تحویل آمریکا خواهند شد.
این در حالی است که نیروهای دمکراتیک سوریه به تازگی از نبرد نهایی برای نابودی داعش خبرداده بود.
سوریه در هفت سال گذشته شاهد جنگ داخلی و حضور گروه های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی است که تاکنون صدها هزار کشته و میلیون ها نفر آواره در داخل و خارج این کشور به جا گذاشته است.
شبد**1480**1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال