حماس از برگزاری انتخابات فراگیر در فلسطین استقبال کرد

تهران- ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی (حماس) از برگزاری انتخابات فراگیر با نظارت دولت وحدت ملی، استقبال کرد.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا، حماس اعلام کرد که از دعوت «تجمع دموکراتیک فلسطین» برای برگزاری انتخابات تحت نظارت دولت وحدت ملی که با توافق سایر احزاب تشکیل شده باشد، استقبال و از آن حمایت می کند.
حسام بدران عضو دفتر سیاسی حماس همکاری این جنبش را با تمامی طرف ها و گروه های فلسطینی فعال برای حل بحران های سیاسی موجود اعلام کرد.
وی گفت که حماس سیاست انحصارطلبی در تصمیمات ملی و کنارگذاشتن شرکای میهنی از تصمیم گیری ها را با هر توجیهی مردود می‌داند.
حماس همچنین برمواضع خود و پایبندی به گفت گوی فراگیر ملی و غیرمشروط به عنوان راهی برای حل و فصل مسایل مورد اختلاف تاکید کرد.
تجمع دموکراتیک فلسطین پیشتر خواستار برگزاری انتخابات فراگیر در فلسطین با نظارت دولت وحدت ملی شده بود.
این جنبش بحران سیاسی موجود را عمیق دانست و یادآورشد که علاج بحران پیش آمده و چالش های پیش رو از طریق آشتی ملی و گفت و گوی فراگیر و حرکت به سوی انتخابات ریاست دولت و مجلس قانونگذاری فلسطین امکان پذیر است.
«تجمع دمکراتیک فلسطین» دسامبر گذشته (آذر) با مشارکت جبهه خلق برای آزادی فلسطین، جبهه دمکراتیک برای آزادی فلسطین، حزب خلق، گروه موسوم به ابتکار ملی فلسطین، اتحاد دمکراتیک فلسطین(فدا) و شخصیت های مستقل و نمایندگانی از نهادهای جامعه مدنی فلسطین تشکیل شد.
محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به تازگی مجلس قانونگذاری فلسطین را منحل و خواستار تدارک برای انتخابات شد.
از زمان پیروزی حماس در انتخابات پارلمانی فلسطین در سال 2007 که جنبش فتح از پذیرش آن سربازد، بین این دو جنبش دودستگی ایجاد شده است.
شبد**1480**1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال