خلبانان تایوانی اعتصاب کردند

پکن- ایرنا- خلبانان ناوگان هوایی تایوان موسوم به 'چاینا ایرلاین' نسبت به آنچه بدی شرایط کاری خوانده اند از امروز جمعه دست به اعتصاب زدند.

به گزارش ایرنا از سرویس خبری تایوان، اتحادیه صنایع هوایی تایوان در بیانیه ای آورده است: برای اقناع مدیران و خلبانان این ناوگان، تلاش زیادی کرده است اما آنها تصمیم گرفته اند اعتصاب را ادامه دهند.
خلبانان تایوانی معترض گفته اند تا زمانی که شرایط کاری آنها به خوبی مدیریت نشده و بهبود نیابد به اعتراض خود ادامه خواهند داد.
اعتصاب در ناوگان اصلی هوایی تایوان در شرایطی انجام می شود که این جزیره و چین در تعطیلات سال نو به تقویم کشاورزی به سر می برند و توقف پروازها می تواند مشکلات بسیاری برای مسافران به وجود بیاورد.
شمار زیادی از پروازها به دلیل اعتراض خلبانان، از تایپه به شهرهای هنگ کنگ، پکن، لس آنجلس، شانگهای، بانکوک و مانیل امروز جمعه لغو شد.
در تعطیلات سال نو به تقویم کشاورزی چین، ناوگان هوایی تایوان روزانه 20 هزار مسافر را جابجا می کند که 6 هزار نفر بیش از روزهای دیگر است.
مذاکرات اتحادیه مدیران این ناوگان و خلبانان از هفته قبل شروع شد و از همان زمان نگرانی هایی درمورد توقف پروازها وجود داشت و امروز با شکست این گفت و گوها، خلبان ها اعتصاب را آغاز کردند.
خلبانان در بیانیه ای در جریان اعتصاب آورده اند مدیران این ناوگان هیچ اقدامی برای استخدام خلبانان جدید نکرده اند و این موضوع شرایط کاری را برای آنها دشوار کرده است.
در این بیانیه آمده است: خلبان ها ماشین نیستند آنها هم پس از پرواز نیاز به استراحت دارند و شرایط کار آنها باید بهبودی یابد اما چاینا ایرلاین حاضر به بکارگیری نیروهای جدید نشده است.
مقام های ناوگان هوایی تایوان می گویند: خلبان ها شرایط حقوقی خوبی دارند آنها در ماه 11 هزار دلار حقوق می گیرند و از تعطیلات طولانی برخوردارند و امتیازهای زیادی می گیرند.
سال 2016 میلادی خلبان های این ناوگان مهم هوایی تایوان برای دو روز دست به اعتصاب زدند و به دنبال آن 122 پرواز بین المللی لغو و خساراتی به میزان 9 میلیون دلار به این شرکت وارد شد، در طی این دو روز اعتصاب، 30 هزار مسافر سرگردان شدند.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال