وزیر پاکستانی پیشرفت ایران در عرصه علم را خیره کننده خواند

اسلام آباد - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش و میراث ادبی پاکستان با تمجید از تلاش و پشتکار ملت ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشرفت های خیره کننده ای در بخش های علوم و فناوری کسب کرده است.

«شفقت محمود» امروز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد افزود: مردم ایران ملت پرتلاشی هستند که عملکردی عالی در دنیای علم و فناوری از خود نشان داده اند.
وی افزود: از نظر من جمهوری اسلامی ایران دستاوردهای زیادی در عرصه علم و فناوری کسب کرده است.
وزیر آموزش و پرورش پاکستان با تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ملت و دولت ایران، گفت: ما روابط بسیار خوبی با کشور همسایه خود ایران داریم.
وی تاکید کرد: ایران و پاکستان دو کشور همسایه خوب برای یکدیگر هستند که روند توسعه روابط نیز میان دو کشور ادامه خواهد یافت.
زمانی که پاکستان در مردادماه 1326 شمسی پس از پایان دوران استمعاری انگلیس به عنوان یک کشور مستقل تاسیس شد، دولت ایران آن را به رسمیت شناخت و متقابلا پاکستان هم در سال 1358 هجری شمسی اولین کشوری بود که جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت شناخت.
ایران و پاکستان با برخورداری از مشترکات فراوان تاریخی، فرهنگی، دینی و زبانی یک روح در دو کالبد هستند و همواره در هر شرایطی در کنار یکدیگر و شریک هم بوده اند.
آساق*274**1663**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال