اسرای فلسطینی پس از شهادت یک اسیر اعتصاب کردند

تهران - ایرنا - اسرای فلسطینی پس از شهادت یک اسیر به علت اهمال پزشکی در زندان 'ریمون 'رژیم صهیونیستی اعتصاب سراسری کردند، گروه های مقاومت فلسطین نیز با صدور بیانیه رژیم صهیونیستی را مسئول مستقیم این اقدام دانستند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از شبکه خبری 'المیادین'، «فاروس بارود» اسیری 51 ساله بود که 28 سال از عمر خود را در زندان های رژیم صهیونیستی سپری کرده بود ، وی سرانجام درپی اهمال پزشکی عامدانه در زندان ریمون رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.
گروه های مقاومت فلسطین با صدور بیانیه ای ضمن مسئول دانستن رژیم صهیونیستی در شهادت فاروس بارود، این حادثه را گواه نقض آشکار حقوق اسیران و جنایت در حق بشریت خواندند.
پیش از این وزارتخانه امور اسیران فلسطین در گزارش پایان سال خود نوشت: سال 2018، نیروهای رژیم صهیونیستی در حدود سه هزار و 550 شهروند فلسطینی را در نقاط مختلف کرانه باختری و نوار غزه بازداشت کردند.
این وزارتخانه افزود: در میان دستگیر شدگان حدود یکهزار فلسطینی زیر 18 سال و 140 زن نیز دیده می شوند.
رژیم صهیونیستی پیش از این نیز شش هزار و 500 اسیر فلسطینی را که در میان آنان 358 کودک زیر 18 سال، 54 زن، 500 کارمند، 6 نماینده پارلمان و 23 خبرنگار دیده می شوند را بازداشت کرده و در 22 زندان و بازداشتگاه این رژیم با حداقل امکانات نگهداری می کرد.
فلسطینیان بازداشت شده از ساده ترین حقوق اولیه خود محروم بوده و بر خلاف تمامی قوانین و کنوانسیون های بین المللی با سخت ترین شکنجه های فردی و گروهی مواجه هستند.
وزارت امور اسیران فلسطینی مهمترین معضل اسیران را قصور و اهمال عمدی درمانگاه ها در رسیدگی به وضعیت درمانی اسرا اعلام کرد ، سیاستی که منجر به افزایش چشمگیر بیماران در زندان های رژیم صهیوینستی شده است.
بر اساس گزارش منتشر شده، یک هزار و 800 اسیر فلسطینی با مشکلات جدی درمانی مواجه هستند که به دلیل نبود رسیدگی های لازم 95 درصد از آنان با خطر معلولیت مواجه هستند، 25 اسیر نیز به دلایل مشابه در سخت ترین شرایط با بیماری سرطان دسته و پنجه نرم می کنند.
در پر سر و صداترین اتفاق ، یک کودک از ساکنان قدس به دلیل اهمال پزشکی در زمان بازداشت یک چشم خود را از دست داد.
وزارتخانه فلسطینی در گزارش خود به تعدادی از قوانین ضد انسانی و نژادپرستانه رژیم صهیونیستی علیه اسیران فلسطینی هم اشاره کرده است.
بر اساس این گزارش، قانون 'منع ملاقات'، 'اعدام اسیران' ، 'عدم تامین مالی اسیران بیمار'، 'تبعید خانواده اسرا' و ' تحویل نشدن پیکر شهدای اسیر' قوانینی هستند که بخشی از ابعاد ضد انسانی این رژیم نژادپرست را آشکار می کند.
وزارتخانه فلسطینی همچنین فهرستی از نقض های آشکار حقوق اسیران ارائه کرده است، مواردی همچون حمله ناگهانی به اتاق های اسرا توسط یگانها ویژه سرکوب، تخریب اموال شخصی و بازداشت های انفرادی طولانی مدت که فقط گوشه ای از نقض آشکار حقوق اسیران فلسطینی را نشان می دهد.
رژیم صهیونیستی در اقدامی دیگر برای پیشگیری از وقوع هرگونه حرکت اعتراضی در زندان ها، اسیران را پس از مدتی اقامت در یک محل به زندان و بازداشتگاه دیگر منتقل می کند تا مانع از ایجاد شبکه های ارتباطی میان فلسطینیان زندان شود.
رژیم صهیونیستی هر ساله هزاران فلسطینی را از طریق سازمان‌های مختلف امنیتی و نظامی خود دستگیر کرده وعلیه آنان احکام ظالمانه ای را صادر می کند.
خاورم*9469*1211

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال