عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی:سارایوو از برجام حمایت می کند

بلگراد-ایرنا- شفیق جعفروویچ عضو مسلمان شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین در نشستی با سفیر ایران در سارایوو با تاکید بر اهمیت حفظ توافقنامه هسته ای گفت: سارایوو به صورت رسمی در کنار مواضع واحد سیاست خارجی اتحادیه اروپا در قبال توافقنامه هسته ای قرار دارد.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا به نقل از سفارت ایران در سارایوو، جعفروویچ در نشستی که چهارشنبه شب با محمود حیدری در کاخ ریاست جمهوری بوسنی داشت، ضمن تشکر از پیام تبریک حسن روحانی به مناسبت انتخابش در مقام عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی و هرزگوین افزود: بوسنی در کنار روند الحاق به اتحادیه اروپا و ناتو به حفظ روابط با کشورهای دوست مانند ایران نیز اهتمام دارد.
وی گفت: توسعه روابط با ایران مورد حمایت بوسنی و هرزگوین است و امیدواریم شاهد گسترش بیش از پیش روابط سیاسی و فرهنگی و مناسبات اقتصادی دو کشور باشیم.
عضو مسلمان شورای ریاست جمهوری بوسنی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران برای مردم جهان و بوسنی موضوع شناخته شده ای است.
سفیر ایران در سارایوو در این نشست با تبریک موفقیت آقای جعفروویچ در انتخابات اخیر بوسنی و هرزگوین گفت: ایام کنونی مقارن با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران است که آثار فراوانی را در سطح ایران و جهان به همراه داشت.
وی افزود: موضع ایران در برخورد با پدیده افراط گرایی و تروریسم از ابتدا اصولی و در راستای تحکیم صلح و امنیت منطقه و جهان بوده است و نگاهی به تحولات نشان می دهد که بدون تلاش های موثر ایران و مقاومت ملت های منطقه در مقابله با پدیده افراط گرایی، این بخش از جغرافیای جهان به جولانگاه تروریست ها تبدیل می شد.
حیدری به رفتار خصمانه دولت آمریکا در قبال ملت ایران و خروج پیمان شکنانه و غیرقانونی از برجام اشاره کرد و ادامه داد: رویکردهای کنونی دولت آمریکا که ناقض حقوق بین الملل و قطعنامه های شورای امنیت و سازمان ملل است، جز بی ثباتی و تنش برای جهان و بی اعتباری برای آمریکا چیزی به ارمغان نیاورده است.
سفیر کشورمان افزود: رویکرد پایدار ایران حمایت از ثبات، استقلال، تمامیت ارضی و همزیستی صمیمانه همه اقوام بوسنی هرزگوین است.
شبد**اروپام**436**1455**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال