مدیرعامل ایرنا:

معتقدان به آرمان های امام، پیگیر مطالبات مردم باشند

شهرری - ایرنا - مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت: امروز هر کسی که به اهداف و آرمان های بلند امام راحل (ره) و نظام اسلامی اعتقاد دارد باید پیگیر مطالبات به حق مردم از حاکمیت باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید ضیاء هاشمی روز سه شنبه در حاشیه مراسم تجدید میثاق خبرنگاران، کارکنان و مدیران خبرگزاری جمهوری اسلامی با آرمان های امام راحل در جمع خبرنگاران اظهارداشت: تاکید امام راحل همواره بر تحقق حقوق و مطالبات به حق مردم بود.
وی با بیان اینکه رسانه ها باید حلقه اتصال و پیوند میان مردم و مدیران ارشد کشور باشند، اظهارداشت: سیاست اصلی خبرگزاری ایرنا به عنوان رسانه ملی و رسمی کشور بازگو کردن مطالبات ملت برای مسئولان نظام است.
هاشمی تصریح کرد: رسانه ها در هر مقطع که از بیان نیازهای مردم برای مسئولان غفلت کرده اند از لحاظ حرفه ای و مرجعیت خبری در میان مخاطبان بشدت ضعیف شده اند.
وی با تاکید بر نقش بسیار مهم رسانه ها در بازخوانی، بازنمایی و بازسازی آرمان های امام راحل در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: امام خمینی(ره) همیشه با مردم بسیار صادق و صریح بودند و امروز مردم همان انتظار را از مسئولان نظام دارند.
هاشمی ادامه داد: مسئولان، نخبگان و مدیران کشور در حوزه های مختلف همانگونه که رهبر معظم انقلاب تاکید دارند باید به مطالبات مردم گوش فرا دهند و در عین حال پاسخگوی مردم نیز باشند.
وی گفت: امروز سطح تحلیلی و اطلاعاتی مردم به علت وجود رسانه های متنوع بسیار گسترده شده است.
مدیرعامل ایرنا ادامه داد: امروز ظرفیت مناسبی برای تحقق آرمان های والای امام راحل در جامعه ایجاد شده است که باید رسانه ها به بهترین نحو ابتدا نگاه دقیقی به این آرمان ها داشته باشند و سپس از آنها در پیشبرد اهداف کشور استفاده کنند.
هاشمی ادامه داد: نگاه دقیق و درست رسانه ها به آرمان ها و اهداف امام راحل و نظام اسلامی می تواند جلو بسیاری از افراطی گرایی ها را بگیرد.
وی با اشاره به اینکه استقلال، آزادی خواهی و آرمان طلبی از مطالبات اصلی مردم از نظام است اظهارداشت: مردم ایران با تمامی مشکلات از این آرمان ها خارج نشده اند و همواره کرامت نظام اسلامی را خواهان هستند.
هاشمی همچنین یادآور شد: رسانه ها با اطلاع رسانی دقیق و شفاف خود نقش بسیار مهمی در جلوگیری از هرگونه افراطی گری و انحراف از آرمان های والای امام(ره) و نظام دارند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز گفت: حضرت امام خمینی (ره) شخصیت قابل اتکا نه فقط برای ملت ایران بلکه برای امت جهان اسلام بودند که اثرات مدیریتی، نگاه فلسفی و سیاسی ایشان را امروز در میان مسلمان جهان شاهد هستیم.
مهدی شفیعی با اشاره به اینکه نظام اسلامی ایران با رهبری امام راحل دستاوردهای بسیار زیادی در حوزه های مختلف به دست آورده است ادامه داد: امروز کشورهای اسلامی باید از تجربیات انقلاب اسلامی ایران در پیشبرد اهدافشان استفاده کنند.
مدیرعامل، معاونان، مدیران کل، روسای ادارات، خبرنگاران و جمعی از کارکنان ایرنا همزمان با پنجمین روز دهه مبارک فجر با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) با آرمان های والای معمار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری تجدید بیعت کردند.
شرکت کنندگان در این مراسم همچنین ضمن قرائت فاتحه، یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را نیز گرامی داشتند.
مدیرعامل و مدیران ایرنا در پایان این مراسم با حضور در مزار 72 تن از یاران باوفای انقلاب از جمله شهید بهشتی و همچنین مزار شهیدان رجایی و باهنر، با عطرافشانی و گلباران این محل یاد و خاطر شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.
3218/ 1008

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال