فیلم کودک بنیان سینمای هر کشور است

تهران- ایرنا- بازیگر فیلم «ضربه فنی» گفت: سینمای کودک و نوجوان، بنیان سینمای هر کشوری است و تلاشهایی مثل اجرای طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» به رشد آن کمک می‌کند.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، در چهارمین روز از اجرای ویژه برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها»، فیلم سینمایی «ضربه فنی» با برگزاری جشنی در پردیس سینمایی باغ کتاب با حضور عوامل و بازیگران این اثر برای دانش آموزان نمایش داده شد.
اجرای سرود جمهوری اسلامی و ترانه «ای ایران» توسط کودکان با همراهی عمو مهرداد و با حضور عمو قناد، آغازگر این برنامه بود.
در ادامه مراسم، حبیب ایل بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی، محمدرضا کریمی صارمی مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پروانه مرزبان از تهیه کنندگان سینمای کودک، سیروس همتی و افشین هاشمی بازیگران «ضربه فنی» روی صحنه آمدند.
همتی خطاب به بچه‌ها با توضیح اینکه نقش یک مربی کاراته را در فیلم ضربه فنی بازی کرده‌است، در پاسخ به اینکه خود صاحب چند فرزند است، گفت: به دلیل این که معلم هستم، 120 فرزند دارم و دو دختر دوقلو.
این بازیگر سینما ادامه داد: کارم را از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شروع کرده‌ام و اگرچه نقش من در «ضربه فنی» از شخصیت خودم دور بود، به دلیل جذابیت و سختی‌های آن، نقش مربی را قبول کردم.
همتی خاطرنشان کرد: به نظرم بنیان سینمای هر کشوری سینمای کودک و نوجوان آن است که تلاش‌هایی مثل طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» به نفع آن خواهد بود و به رشدش کمک می‌کند.
افشین هاشمی نیز در این برنامه گفت: در «ضربه فنی» من و سیروس همتی، نقش رقیب را بازی میکنیم اما در واقعیت، دو دوست هستیم و در زمان نوجوانی کلاس‌های کاراته می‌رفتیم.
وی افزود: امیدوارم همه بچه‌ها بتوانند به سینما بروند و فیلم کودک ببینند زیرا اگر به دیدن فیلم‌های کودک و نوجوان بروید فیلم‌های بیشتری برای شما ساخته می‌شود.
محمدرضا کریمی صارمی و محسن شمس از مشاوران بنیاد سینمایی فارابی، کیک تولد 40 سالگی انقلاب را در کنار هنرمندان بریدند.
ویژه برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» با همراهی مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان، سازمان سینمایی، دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی برگزار می‌شود.
«سیمرغ و پروانه‌ها» ویژه نمایش فیلمهای کودک و نوجوان، همزمان با سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر درحال برگزاری است.
در مراکز استان‌ها نیز یک سالن از سینماهای میزبان جشنواره فیلم فجر به نمایش فیلم‌های کودک و نوجوان اختصاص یافته است و در تهران نیز از 13 تا 17 بهمن ماه، 5 فیلم و انیمیشن در پردیس های سینمایی تماشا، فرهنگ، ماندانا، باغ کتاب و آزادی و سینماهای کوروش، راگا و شکوفه نمایش داده می‌شوند.
فراهنگ**9246** 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال