سفیر ایران در بوسنی: انقلاب اسلامی، مردمی ترین انقلاب جهان است

بلگراد - ایرنا - سفیر ایران در بوسنی و هرزگوین ؛ انقلاب اسلامی ایران را مردمی ترین انقلاب جهان توصیف کرد و گفت : انقلاب اسلامی ایران، انقلابی مردمی است که همچنان در میان بسیاری از مسلمانان و آزادی خواهان جهان از جایگاه ممتازی برخوردار است.

به گزارش ایرنا ؛ « محمود حیدری » روز سه شنبه در جمع معلمان و دانش آموزان مجتمع آموزشی ایرانی « ایلیاش » در بوسنی و هرزگوین گفت : انقلاب اسلامی از ابتدا هم اهداف داخلی و هم اهداف جهانی داشت .
وی گفت : سرنگونی رژیم دیکتاتوری وابسته به بیگانه و دستیابی به استقلال، آزادی و ایجاد نظام مبتنی بر جمهوریت و اسلامیت از جمله اهداف داخلی انقلاب اسلامی بود.
وی گفت : توجه به مسلمانان در سراسر جهان و حمایت از مظلومین و مستضعفین در دیگر نقاط جهان نیز از اهداف جهانی انقلاب اسلامی ایران است و با این رویکرد است که دولت و ملت ایران به محض شنیدن صدای مظلومیت مردم بوسنی هرزگوین با تمامی وجود و توان به یاری مظلومین شتافتند.
سفیر کشورمان در سارایوو افزود: مجتمع آموزشی ایران در کشور بوسنی و هرزگوین در طول 20 سال گذشته نقش فعالی در آموزش جوانان و نوجوانان بوسنیایی داشته و به یکی از مصادیق پیوندهای فرهنگی دو ملت بدل شده است.
حجت الاسلام جعغر زارعان مدیر مجتمع آموزشی ایران در بوسنی و هرزگوین نیز در این دیدار ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گزارشی از فعالیت هایی این مرکز آموزشی بیان کرد.
مجتمع آموزشی در سال 1376 آغاز به کار کرد و هم اکنون شامل مرکز مهدکودک و پیش دبستانی ؛ ابتدایی و دبیرستان فارسی- بوسنیایی است .
درابتدای این مراسم حاضرین با اهدای گل به یادمان شهدای ایرانی در بوسنی و هرزگوین ادای احترام کردند.
اروپام**436** 1546

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال