روایت رستاک از موسیقی اقوام ایرانی در جشنواره موسیقی فجر

تهران- ایرنا- گروه «رستاک» با اجرای موسیقی اقوام مختلف ایران در سی و چهارمین جشنواره موسیقی حضور خواهند داشت.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، فرزاد مرادی نوازنده و خواننده گروه موسیقی «رستاک» گفت: رپرتوآر این اجرا شباهت هایی به آخرین اجرای گروه که حدود یک ماه پیش در برج میلاد بود، دارد. قطعاتی از آلبوم های «بهار»، «میان خورشیدهای همیشه»، «سرنای نوروز» و «همه اقوام من» که شامل قطعات جدید و قدیمی است توسط گروه اجرا خواهد شد.
وی تصریح کرد: این مجموعه پرانرژی شامل موسیقی مناطق آذربایجان، کردستان، لرستان، بختیاری، بوشهر، کرمان، خراسان، مازندران، گیلان و منطقه فارس است که سعی کرده ایم با اجرایی متفاوت و ایجاد فضاهایی جدید در بخش صوتی و بصری تا پایان کنسرت با مخاطبان خود همراه باشیم.
مرادی در رابطه با تم اصلی جشنواره امسال که حمایت از آهنگسازان ایرانی است گفت: جشنواره موسیقی هرسال هدفمندتر برگزار می شود. موضوعی که جشنواره امسال به آن توجه کرده، نشانه عمیق شدن نگاه در این زمینه است که می تواند باعث پیشرفت موسیقی شود.
وی در مورد استقبال مردم از جشنواره موسیقی فجر نیز افزود: طی سالهای گذشته تجربه های خوبی در ارتباط با برگزاری جشنواره کسب شده است. باعث خوشحالی ما است که یکی از پر مخاطب ترین گروه های جشنواره هستیم و امسال هم همچون سال های گذشته امیدواریم با مجموعه قطعاتی که برای این اجرا آماده کرده‌ایم، رضایت مخاطبان را در رابطه با علاقمندان به موسیقی برآورده سازیم تا این اجرا بتواند تجربه موثر دیگری برای علاقمندان موسیقی مناطق ایران باشد.
لازم به ذکر است که اجرای گروه رستاک 26 بهمن ماه ساعت 21 در تالار وحدت خواهد بود.
جشنواره موسیقی فجر از 24 بهمن آغاز شده و تا 29 بهمن ادامه دارد. اختتامیه این رویداد هنری 30 بهمن در تالار وحدت برگزار خواهد شد.
فراهنگ**9494**3009

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال