ارکستر زهی آرکو در جشنواره موسیقی فجر خواهد نواخت

تهران- ایرنا- ارکستر گروه زهی «آرکو» به رهبری ابراهیم لطفی در تاریخ 25 بهمن در سی و چهارمین دوره جشنواره موسیقی فجر اجرا خواهد داشت.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، علی جعفری پویان کنسرت مایستر ارکستر آرکو گفت: ارکستر زهی آرکو از گروه های نوپای موسیقی کلاسیک در کشور است که ابراهیم لطفی رهبری آن را به عهده دارد. استاد لطفی کسی است که سال ها با آموزش اصولی نوازندگان ویولن تاثیر فراوانی بر کیفیت نوازندگان موسیقی کلاسیک داشته است.
وی افزود: ما با اجرای هشت قطعه از آثار آهنگسازان دوره باروک در جشنواره حضور خواهیم داشت. قطعاتی هم که برای اجرا آماده شده از آثار آهنگسازانی چون باخ، هندل، پرسل ، پاچبل، آلبینونی و کورلی خواهد بود.
جعفری پویان در رابطه با کیفیت گروه های مختلف شرکت کننده در این دوره از جشنواره گفت: جشنواره موسیقی فجر به نظر من فرصتی است تا گروه های خوب موسیقی از کل جهان به ایران بیایند و در کشور ما اجرا داشته باشند. به نظر من یکی از کارهایی که می تواند به اعتبار جشنوار کمک کند، دعوت از موزیسین های با ارزش ایرانی است تا به این بهانه به ایران بیایند و گروه های مختلف بتوانند از حضور آن ها بهره ببرند.
جعفری پویان همچنین درباره حضور پررنگ سولیست ها و گروه موسیقی های کلاسیک در این دوره از جشنواره تصریح کرد: در طول سال همیشه نوازندگان گروه های موسیقی کلاسیک کشور در حال تلاش و تمرین هستند تا ثمره کارشان را در جشنواره های موسیقی ببینند، شاید بهتر است بگوییم که جشنواره ها به دلیل امکانات تبلیغی که ایجاد می کنند فرصتی فراهم کردند تا کار این دوستان بیشتر شنیده و دیده شود.
وی افزود: در اکثر مواقع موسیقی جدی مثل موسیقی کلاسیک خیلی مورد توجه مردم نیست و اکثر افراد شاید ترجیح می دهند انواع موسیقی های دیگر را گوش دهند، اما جشنواره ها فرصت مناسبی را برای شنوندگان مختلف موسیقی ایجاد می کنند تا با سبک های مختلف موسیقی آشتی کنند.
لازم به ذکر است که ارکستر زهی آرکو در تاریخ 25 بهمن ماه ساعت 18:30 در تالار رودکی اجرا خواهد داشت.
جشنواره موسیقی فجر از 24 بهمن آغاز شده و تا 29 بهمن ادامه دارد. اختتامیه این رویداد هنری 30 بهمن در تالار وحدت برگزار خواهد شد.
فراهنگ**9494**3009

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال