سالانه 540 هزار پرونده به دادگاه های خانواده ارجاع می شود

ایلام - ایرنا - معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: سالانه 540 هزار پرونده در حوزه خانواده به دادگاه های کشور ارجاع می شود.

به گزارش ایرنا، مجید ارجمندی روز سه شنبه در کارگاه آموزشی سامانه طلاق افزود: از این شمار 185 هزار پرونده در حوزه طلاق و 360 هزار پرونده نیز در حوزه اختلافات خانوادگی است.
وی ادامه داد: چنانچه تعداد اعضای خانواده های این افراد را در نظر بگیریم سالانه بطور میانگین بین پنج تا 6 میلیون نفر درگیر این مشکلات خانوادگی هستند.

*** کودک همسری بیشتر در خانواده های بی بضاعت نمود دارد
معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور به پدیده کودک همسری در کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس بررسی های انجام گرفته بیشتر این آسیب ها مربوط به خانواده های دارای مشکلات مالی و بی بضاعت است.
ارجمندی اظهار کرد: اگرچه در دین مبین اسلام پایین ترین سن ازدواج برای دختران 9 سال تعیین شده ولی هیچگاه این مساله مورد تشویق قرار نگرفته است.
وی اضافه کرد: بر اساس فتوای مراجع در مورد ازدواج، فرد مورد نظر باید صلاحیت های روانی و عقلی لازم را داشته باشد.
معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: در ایران برخی از مسایل فرهنگی بخوبی مورد بررسی قرار نگرفته و همین امر موجب بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی در مناطق مختلف شده است.

*** آسیب های اجتماعی روز به روز در حال پیچیده شدن است
ارجمندی به روند آسیب های اجتماعی در کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به تغییراتی که در خانواده های امروزی بوجود آمده بررسی، کاهش و رفع آسیب های اجتماعی نیازمند تدوین راهکارهای جدید است.
به گفته ارجمندی، آسیب های اجتماعی کشور روز به روز در حال پیچیده شدن بوده و این مساله ضرورت انجام کارهای علمی در این حوزه را تقویت می کند.
7171/6034

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال