رئیس سازمان بهزیستی کشور در گفت و گو با ایرنا:

خانه های حمایتی سالمندان گسترش می یابد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی کشور از گسترش خانه های حمایتی سالمندان خبر داد و گفت: این خانه ها با مراکز نگهداری سالمندان متفاوت هستند و ساختاری شبیه خانواده دارند.

وحید قبادی دانا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این خانه ها، سالمندان به طور داوطلبانه حضور پیدا می کنند و اقامت در این خانه ها، شبانه روزی است اما سالمندان در طول روز می توانند به خواست خود خارج شوند و به امور خود بپردازند.
وی ادامه داد: در این خانه ها، تعداد محدودی سالمند به طور مثال 10 سالمند زندگی می کند و شرایط آنها مانند خانه است.
وی اضافه کرد: این طرح در حال حاضر به تدریج در حال انجام شدن در برخی استان ها است و امروز سه شنبه نیز خانه حمایتی سالمند در سنندج افتتاح می شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: با توجه به افزایش جمعیت سالمند در آینده و اینکه سالانه 700 هزار سالمند به جمعیت سالمندان کشور افزوده می شود، گسترش خانه های حمایتی سالمند یکی از طرح های خوب برای ارتقای کیفیت زندگی سالمندان به شمار می رود.
قبادی دانا افزود: شرایط خاصی برای ورود سالمندان به خانه های حمایتی وجود ندارد و ورود آنها به صورت داوطلبانه خواهد بود.
به گزارش ایرنا ، در 30 سال آینده از هر سه نفر در کشور یک نفر سالمند خواهد بود؛ بنابراین باید سرعت انجام برنامه ها در حوزه سالمندی را افزایش داد.
بر اساس اعلام سازمان بهزیستی کشور، جمعیت سالمندان در کشور در حال حاضر از هشت میلیون نفر فراتر رفته است و نرخ رشد سالیانه سالمندی در کشور 3.8 درصد است.
اجتمام *9185 * 3063

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال