آشنایی 1200 دانش آموز کشور با اماکن خاطره انگیز انقلاب

تهران- ایرنا- در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 1200 دانش آموز از سراسر کشور با اماکن تاریخ ساز و خاطره انگیز انقلاب اسلامی در تهران آشنا می شوند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی، معاون فرهنگی این اتحادیه توضیح داد: این برنامه تا اواخر بهمن ماه ادامه دارد و تاکنون 800 نفر از دانش آموزان استان های مختلف به تهران آمده اند.
وی بیان داشت: دانش آموزان امروز کشور، روزگار انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به چشم ندیده اند و این وظیفه ما است که برای آشنایی هرچه بیشتر آنها با تاریخ کشورمان برنامه ریزی کنیم از این جهت با پیش بینی مجموعه برنامه های «کاردوی مدرسه انقلاب» تلاش کردیم قدمی در این مسیر برداریم.
علی جانباز ادامه داد: در «کاردوی مدرسه انقلاب» دانش آموزانی در سراسر کشور در قالب اردوهای تشکیلاتی به تهران می آیند و ضمن بازدید از اماکن تاریخی و انقلابی شهر تهران، با حضور مربیان و اساتید مربوطه با تاریخ هر کدام از مجموعه ها به طور خاص آشنا می شوند و این برنامه به افزایش دانش عمومی دانش آموزان در حوزه انقلاب اسلامی منجر می شود.
معاون فرهنگی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی تصریح کرد: دانش آموزان در این کاردو از اماکنی نظیر باغ موزه قصر ، باغ موزه دفاع مقدس، کاخ سعدآباد، موزه عبرت و جماران بازدید می کنند.
جانباز یادآور شد: مربیان و کارشناسان آموزشی می دانند که قالب اردو یکی از موثرترین قالب ها و روش های انتقال مفاهیم به دانش آموزان است از این جهت تلاش کرده ایم که این کار مهم و بزرگ را در قالب اردو انجام دهیم، از شعار فاصله بگیریم و به طور عملیاتی بتوانیم دانش آموزان را با مفاهیم انقلاب آشنا کنیم.
علمی *1883 *2017

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال