ناشنوایان مهمان سکوت سینمای فجر می‌شوند

تهران- ایرنا- هم‌زمان با ششمین روز از برگزاری سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر، اکران ویژه ناشنوایان با عنوان «سینما، سکوت» از امروز در پردیس سینمایی کورش آغاز می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از ستاد خبری سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر، پردیس سینمایی کورش با دو سانس، به ترتیب ساعت 17 فیلم «بیست و سه نفر» و ساعت 19:30 فیلم «شبی که ماه کامل شد» آغازگر اکران ویژه «سینما، سکوت» خواهد بود.
اکران ویژه ناشنوایان مدتی است جمعه‌ها در پردیس کورش در یک سانس شروع شده و برای اولین بار است که هم‌زمان با جشنواره فیلم فجر، شرایط مساوی اکران برای ناشنوایان فراهم شده است.
فیلم‌برداری فیلم سینمایی «23 نفر» مهرماه امسال (1397) با حضور سردار قاسم سلیمانی کلید خورد تا ماجرای گروهی از رزمندگان نوجوان ایرانی که در جریان جنگ ایران و عراق در سال 1361 به اسارت نیروهای عراقی درآمده بودند به تصویر بکشد.
این فیلم به کارگردانی «مهدی جعفری» قصه‌ای برآمده از دوران جنگ را روایت می‌کند که بازیگران اصلی آن رضا نوری، مجید پتکی و عبدالحلیم تقبلی هستند.
«23 نفر» تازه‌ترین محصول مرکز فیلم و سریال سازمان هنری رسانه‌ای اوج به تهیه‌کنندگی «مجتبی فرآورده» است که در تهران و آبادان فیلم‌برداری شده است.
جعفری البته پیش از کارگردانی این فیلم با ساخت مستند «23 نفر و آن یک نفر» روایت این نوجوانان را یک بار مشق کرده است و حالا در قامت یک فیلم سینمایی بار دیگر دست به تعریف یکی از ماجراهای کمیاب جنگ زده است.
در این فیلم علاوه بر داستان 23 نوجوان اسیر شده در عراق، ماجرای «ملا صالح» یکی از نوجوانان ایرانی که با نفوذ در میان عراقی‌ها به این اسیران کمک کرده بود، نیز پرداخته شده است. «ملا صالح» که همچنان در ایران زندگی می‌کند، در مستند قبلی جعفری هم حضوری کوتاه داشت ولی در این فیلم سینمایی در نقش واقعی خودش بازی کرده است.
فراهنگ**9246** 1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال