همنوایی دف نوازان جم و ارکستر مجلسی با صدای داوود آزاد

تهران- ایرنا- ;کنسرت گروه دف نوازان جم به رهبری و ‌تنظیم قطعات رضا دربندی و ارکستر مجلسی به سرپرستی علی زارع با حضور داوود آزاد در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار موسیقی ایرنا، شب دوم کنسرت دف نوازان جم شامگاه 14 بهمن در تالار وحدت برگزار شد.
در ابتدای برنامه اعضای گروه دف نوازان جم همراه با کرنا و دهل نوازی به روی صحنه آمدند و با خلاقیت و ترتیبی خاص نسبت به حاضران در سالن ادای احترام کردند.
اجرای قطعه «بوی بهار» توسط دف نوازان با همراهی ساز درامز و پرکاشن آغازگر رسمی این برنامه بود.
«دف و ‌دیوان» قطعه بعدی این کنسرت بود که به لحاظ ساختار ریتمیک و‌ پرکاسیو خود با استقبال حاضران مواجه شد. نوازندگی دیوان این قطعه پرشور را زانیار حسامی برعهده داشت.
سپس اعضای ارکستر مجلسی و داوود آزاد به گروه دف نوازان جم اضافه شدند تا قطعه «رندان» اجرا شود. قطعه بعدی این کنسرت «هو مدد» نام داشت. گفتنی است کنسرت مایستر ارکستر مجلسی این اجرا همایون رحیمیان بود.
پس از اجرای قطعه « هو مدد» آزاد ضمن خوش آمدگویی به حاضران و تجلیل از اعضای پیشکسوت ارکستر مجلسی این کنسرت، همچون همایون رحیمیان، کریم قربانی، ناصر رحیمی و علی زارع، این کنسرت را به بهروز غریب پور تقدیم و از او با عنوان پدر اپرای عروسکی ایران یاد کرد.
«بگذر» قطعه بعدی این کنسرت بود و ‌پس از آن، قطعه «در میخانه» اجرا شد. در این قطعه « احسان عبدی پور» با نوازندگی سرنا ارکستر را همراهی کرد. صدای سرنا ضمن اینکه به این قطعه طراوت خاصی بخشید مورد استقبال حاضران نیز قرار گرفت.
دو قطعه آذری به نام‌های « کوچه لره سو سپمیشم» و « گل گل جیرانیم» نیز در پایان بخش اول این کنسرت اجرا شد.
پس از دقایقی تنفس، قطعات « طلوع»، «رقص قاصدک»، « طریق عشق»، « مست سرافراز»، « خانه پر نور»، «صلح پایدار» و «هو الله» اجرا شد.
قطعه «هو الله» برای نخستین بار در ایران اجرا شد. این قطعه بمناسبت سالروز درگذشت مادر آزاد به تمامی مادران ایران تقدیم شد.
در این کنسرت، « افشین خلج»، « زانیار حسامی» و « پیمان سیعامی» بعنوان مایستر دف نوازان، سحر شاطری (نوازنده درامز)، حمید جوهرستانی و سینا مرشد ( نوازندگان پرکاشن)، حضور داشتند.
در این کنسرت از یک عمر فعالیت هنری « کریم قربانی» نوازنده پیشکسوت ویلنسل با حضور بهروز غریب پور و احسان عبدی پور روی صحنه تجلیل شد.
بهروز غریب‌پور در مراسم تجلیل از قربانی گفت: هنرمندان واقعی هنر را به کاسبی تبدیل نمی‌کنند. هنرمند اگر در دل مردم نباشد زنده نخواهد ماند. وی در انتهای سخنانش برای محمدرضا شجریان طلب سلامت و طول عمر کرد.
بعلت استقبال هواداران از این کنسرت، این اجرا در ششم اسفند بار دیگر روی صحنه خواهد رفت.
فراهنگ**9494** 9053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال