جشنواره خلاقیت های علمی پژوهشی ' لکوکاپ ' در باکو برگزار شد

باکو – ایرنا - جشنواره خلاقیت های علمی پژوهشی ' لکوکاپ' در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، از سوی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در باکو برگزار شد .

به گزارش ایرنا ، این جشنواره روز یکشنبه با مشارکت گروه لکوکاپ دانشگاه صنعتی شریف کشورمان برپا شده و در آن نزدیک به 80 دانش آموز از هنرستان های جمهوری آذربایجان حضور داشتند .
در جشنواره خلاقیت های علمی پژوهشی ' لکوکاپ ' باکو، دانش آموزان آذربایجانی در قالب کارگاه های هوش و استعداد و بازی سرگرمی خلاقیت های ذهنی خود را تقویت می کنند .
هدف از برگزاری این جشنواره کشف استعدادهای دانش آموزان، معرفی توانمندی های جوانان و ایرانی در عرصه کارآفرینی، هوش مالی، ایجاد کسب و کار، رونق تولیدی داخلی به جوانان آذربایجانی می باشد .
در پایان این جشنواره دانش آموزان برتر برای شرکت در دوره های دانش بنیان انتخاب می شوند .
اصغر فارسی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو ، هدف از برگزاری این جشنواره ها را کشف دانش آموزان و جوانان با استعداد عنوان کرد .
وی افزود: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد رشد و توسعه کشورمان در همه عرصه های سیاسی ، اقتصادی ، علمی و فرهنگی هستیم و دانش آموزان ایران ، با حضور شایسته در المپیادهای جهانی فیزیک ، شیمی و ریاضی موفققیت های بزرگی را کسب می کنند .
فارسی با اشاره به برگزاری این جشنواره در باکو گفت: امروز با هدف معرفی خلاقیت دانش آموزان ایرانی این جشنواره با همکاری دانشگاه صنعتی شریف برپا شده است و این جشنواره به کشف استعدادها و خلاقیت های دانش آموزان آذربایجانی کمک می کند .
وی افزود: ایران بعنوان کشور دوست و برادر آمادگی کامل برای به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در همه عرصه ها برای مسلمانان از جمله برادران آذربایجانی را دارد .
یاسر خداداد از گروه لکوکاپ دانشگاه صنعت شریف نیز گفت : هدف از فعالیت لکوکاپ دانشگاه صنعتی شریف شناسایی و معرفی دانش آموزان با استعداد است.
وی افزود : یک گروه استعدادیابی در لکوکاپ تشکیل شده و هفت سال است که فعالیت می کند.
به گفته وی برنامه ریزی شده است، در اواخر فروردین ماه سال آینده، جشنواره بزرگی با حضور 5 هزار دانش آموز با استعداد از سراسر ایران در دانشگاه صنعتی شریف تشکیل شود .
خاورم ** 337** 1579

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال