گلایه‌های قهرمان قایقرانی آسیا از تبعیض‌های ورزشی

تهران- ایرنا - دارنده مدال برنز قایقرانی بازی های آسیایی 2018 جاکارتا با گلایه از تبعیض های موجود بین فوتبال با دیگر رشته ها گفت: مسوولان ورزش در حالی پاداش 40 سکه مدال برنز قایق دو نفره را تیمی حساب می کنند که نیمکت نشینان تیم ملی فوتبال بابت برد ساده 3 هزار دلار پاداش می گیرند.

پریسا احمدی روز یکشنبه با بیان این گلایه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمام حقوق ما در ماه 400 هزار تومان بدون بیمه و حق تغذیه است و برای اردوها باید سوار اتوبوس، جاده ها را طی کنیم. این 400 هزار تومان در صورت قهرمانی در آسیا یا جهان به 600 هزار تومان افزایش پیدا می کند.
او در زمینه پاداش خود پس از کسب مدال برنز بازی های آسیایی تصریح کرد: قایق ما در جاکارتا دو نفره (پریسا احمدی و مریم کرمی) بود و با وجود تلاش های دو نفر برای کسب این مدال، در نهایت جایزه 40 سکه ای، بین دو نفر تقسیم و این رشته را تیمی حساب کردند. هیچ توجهی نشد که ما در تمام مراحل به صورت انفرادی تمرین می کنیم و در برخی از روزها تا 50 کیلومتر پارو خواهیم زد. اما در سوی دیگر بازیکنان ملی پوش فوتبال برای نشستن بر روی نیمکت ذخیره و برد برابر رقیبان سه هزار دلار پاداش می گیرند.
او با بیان اینکه پاداش کم دیگر رشته ها، برخلاف فوتبال فوری داده نمی شود، یادآور شد: برای هر قهرمانی حدود یک سال طول می کشد تا پاداش مدال خود را دریافت کند و تنها استثناء سال گذشته (2018) بود که به خاطر بازی های آسیایی 8 ماه پس از قهرمانی در آسیا، پاداش به ما تعلق گرفت. همچنین پاداش من به خاطر مدال برنز بازی های آسیایی 20 سکه بود که با قیمت روز، 80 میلیون تومان خواهد شد. در حالی که 3 هزار دلار معادل 33 میلیون تومان برای هر برد به فوتبالیست ها داده می شود و مهم نیست این برد در بازی دوستانه بوده یا جام جهانی.
او با بیان سختی های اردوی تدارکاتی قایقرانان گفت: ما روزانه در حدود 50 کیلومتر پارو می زنیم و در برخی از مواقع سه ماه در دور افتاده ترین مکان های آبی هستیم اما نه پاداشی داریم و نه حقوق کافی. حقوق ما تنها می تواند هزینه مکمل های غذایی باشد و 400 هزار تومان با شرایط کنونی دیگر جایی در سبد هزینه های ورزشکاران ندارد.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا، پریسا احمدی قایقران ماده روئینگ است که در چند سال گذشته افتخارات فراوانی برای این رشته کسب کرده است. او در مسابقات قهرمانی آسیا در «پاتایا» تایلند توانست در 2 قایق چهار نفره و دو نفره 2 پارو، مدال طلا کسب کند.
احمدی در سال 2015 در رقابت های چین نیز عنوان سوم قایق چهار نفره دو پارو را از آن خود کرد و در بازی های آسیایی جاکارتا 2018 نیز به مدال برنز رسید.
ورزشی** 2052**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال