مقام بوسنیایی:

انقلاب اسلامی ایران از جایگاه ویژه ای برای بوسنی برخوردار است

بلگراد-ایرنا- مدیر سازمان «مرحمت»- بزرگترین و قدیمی ترین تشکیلات خیریه مسلمانان بوسنی و هرزگوین - در نشستی با سفیر ایران در سارایوو گفت: انقلاب اسلامی ایران برای مردم بوسنی و هرزگوین از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

به گزارش ایرنا از سفارت ایران در سارایوو، 'کنعان وربانیاتس' شامگاه شنبه در ملاقات با 'محمود حیدری' افزود: انقلاب اسلامی در جهان بسیار طنین انداز شد و یک واقعه مهم بشمار می رود که بسیاری از اندیشمندان آن دوره با وجود سلطه نظام کمونیستی وقایع و تحولات انقلاب اسلامی را دنبال می کردند.
وی تصریح کرد: ما کمک های بشردوستانه مردم ایران را در زمان جنگ بوسنی فراموش نخواهیم کرد زیرا مردم ایران در روزهای سخت و زمانی که ما به کمک آنان نیاز داشتیم به یاری ما شتافتند و برای این کمک ها از مردم و دولت ایران تشکر می کنم و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک می گویم.
وربانیاتس با اشاره به روابط دوستانه دو ملت تصریح کرد: مایلیم از تجربیات و دستاوردهای نهادهای خیریه ایرانی به ویژه کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه محرومیت زدایی بهره مند شویم.
سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: امروز با وجود تمام محدودیت‌ ها و تحریم های ظالمانه آمریکا و تحمیل جنگ‌ اقتصادی علیه مردم ایران، جمهوری اسلامی مقتدرانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیرد.
حیدری افزود: محرومیت زدایی از مناطق دورافتاده و محروم کشور پهناور ایران از آرمان های والای انقلاب اسلامی بود و در همین راستا به فرمان امام خمینی (ره) نهادهایی مانند کمیته امداد و جهاد سازندگی با هدف خدمت رسانی به مناطق محروم و نیازمندان جامعه به عنوان ولی نعمتان انقلاب اسلامی تاسیس شدند.
سفیر کشورمان با قدردانی از همکاری های قبلی سازمان مرحمت از جمله مشارکت در احداث مدرسه ای در منطقه زلزله زده بم، بر ضرورت استمرار ارتباطات و تبادل تجارب میان نهادهای خیریه دو کشور تاکید کرد.
شبک**اروپام**436**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال