استاد دانشگاه سارایوو:

انقلاب اسلامی ایران از تحولات بزرگ قرن بیستم است

بلگراد - ایرنا - رئیس دانشکده فلسفه و شرق شناسی‌ دانشگاه سارایوو، از وقوع انقلاب اسلامی ایران به عنوان یکی از تحولات بزرگ قرن بیستم یاد کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سفارت ایران در سارایوو، پروفسور 'محمد جلیلویچ' در نشستی که با حضور جمعی از اساتید کرسی زبان و ادبیات فارسی این دانشگاه و با نیز 'محمود حیدری' سفیر کشورمان برگزار شد، ضمن قدردانی از حمایت های انسان دوستانه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران از مردم بوسنی هرزگوین‌ افزود: ملت بوسنی هرزگوین هرگز دوستان خود را فراموش نخواهد کرد.
دکتر 'نامیر' رئیس کرسی زبان فارسی دانشگاه سارایوو نیز بر رویکرد ریاست دانشگاه سارایوو در حمایت از ترویج زبان و ادبیات فارسی تاکید کرد و ضمن قدردانی از همکاری های موجود، حمایت افزون تر از فعالیت های علمی کرسی زبان فارسی را خواستار شد.
محمود حیدری سفیر کشورمان در سارایوو نیز در این جمع با ابراز خرسندی از دیدار با اساتید و قدردانی از خدمات این مجموعه علمی در راستای ترویج فرهنگ و ادبیات فارسی تاکید کرد: اساتید و علاقه مندان زبان فارسی نزدیکترین دوستان ملت ایران محسوب می شوند و سفارت تمام تلاش خود را برای حمایت از کرسی زبان فارسی دانشگاه سارایوو معمول خواهد داشت.
دانشکده فلسفه و شرق شناسی دانشگاه سارایوو قدیمی ترین مرکز شرق شناسی در بالکان است که در سال 1951 میلادی تاسیس شده و بزرگترین دانشکده از نظر تعداد دانشجو و تعداد استاد در بوسنی هرزگوین محسوب می شود.
در حال حاضر رشته زبان و ادبیات فارسی یک رشته کاملاً مستقل در این دانشگاه است و شامل دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می شود.
اروپام ** 436 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال