رییس کنفرانس حکمرانی و سیاست گذاری عمومی:

دانشگاه شریف در جهت حل دغدغه های کشور حرکت می کند

تهران- ایرنا- رییس کنفرانس حکمرانی و سیاست گذاری عمومی گفت: دانشگاه صنعتی شریف همواره تلاش کرده تا با ایجاد پیوندی میان جامعه و نهادهای درگیر در حکمرانی در جهت حل دغدغه ها و مسائل سیاست گذاری کشور حرکت کند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، سعید سهراب پور امروز (شنبه) در کنفرانس حکمرانی و سیاست گذاری عمومی اظهار کرد: دانشگاه صنعتی شریف از سال ها پیش ابتدا گروه اقتصاد را در سال 1384 راه اندازی کرد که دانشکده مدیریت و اقتصاد متولی برگزای آن شد.
وی افزود: پس از آن پژوهشکده سیاست گذاری در سال 1387 به همت برخی دانشجویان دکتری و دانشکده مدیریت و حمایت دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام تاسیس شد و تاسیس اندیشکده حکمرانی نیز در سال 94 انجام شد.
رئیس کنفرانس افزود: باعث خرسندی است که در چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی در کنار یکدیگر جمع شده ایم تا در مورد بهبود و پیشرفت از زاویه ای متفاوت یعنی از منظر حکمرانی و سیاست گذاری صحبت شود. هدف اصلی اندیشکده حکمرانی به عرصه عمل بردن و پیاده سازی مفاهیم توسعه داده شده سیاستی بود.
سهراب پور ادامه داد: از سال گذشته نیز دانشکده مدیریت برنامه مفصلی برای اجرای دوره های آموزشی سیاست گذاری به دانشگاه آغاز کرده که پیرو آن دوره کارشناسی ارشد سیاست گذاری علم و فناوری نیز راه اندازی شد.
وی با توجه به راه اندازی دوره سیاست گذاری علم و فناوری در دانشگاه صنعتی شریف خاطر نشان کرد: چرخه کاملی از آموزش تا پژوهش و اجرا در دانشگاه صنعتی شریف شکل گرفته است که به سیاست گذاری های کشور کمک می کند.
رئیس کنفرانس در ادامه گفت: دبیر خانه کنفرانس 173 مقاله دریافت کرد که 20 مقاله شفاهی، 73 مقاله پوستری و 32 مقاله برای چاپ در کتابچه کنفرانس برگزیده شدند. حدود 40 میزگرد تخصصی در این کنفرانس برگزار می شود.
سهراب پور ادامه داد: اکنون در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به رغم تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مردم در همه امور زندگی صاحب رای، تدبیر و تصمیم هستند، همچنان بسیاری از سیاست گذاری های حاکمیتی در اتاق های بسته با حداقل تعامل با ذی نفعان اعم از مردم و نخبگان بدون شفافیت صورت می پذیرد.
رئیس کنفرانس با اشاره به درک موضوع مهم پیوند میان اقشار مهم جامعه گفت: باید توان و توجه خود را به طراحی مکانیزم های مشارکتی برای افزایش تعامل حاکمیت با مردم و نخبگان و دخیل کردن آنان در تصمیم گیری و سیاست گذاری معطوف کرد.
سهراب پور اظهار کرد: محور کنفرانس امسال سیاست گذاری باز، تعامل حاکمیت مردم و نخبگان قرار داده شده و از سیاست گذاران، دانشگاهیان، نخبگان و تمام علاقه مندان دعوت شده تا به صورت جدی و موثر در آن مشارکت کنند.
دومین کنفرانس حکمرانی و سیاست‌گذاری عمومی با حضور جمعی از مسئولان روزهای شنبه و یکشنبه در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار می شود.
**9491**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال