خاطرات خبرنگار خبرگزاری یوگسلاوی؛

چهل سال پیش در تهران شاهد عشق فراوان مردم به امام خمینی بودم

بلگراد- ایرنا- خبرنگار سابق خبرگزاری رسمی یوگسلاوی (تانیوگ) ضمن بیان خاطرات خود از ورود امام راحل به تهران، گفت: تنها خبرنگار حوزه بالکان که در زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران حاضر بودم و عشق فراوان مردم ایران به امام خمینی (ره) را به جهان مخابره کردم.

به گزارش ایرنا، «خیرالدین سومون» شامگاه جمعه در آیین ویژه گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی در سفارت ایران در سارایوو، افزود: آن زمان به عنوان خبرنگار خبرگزاری رسمی یوگسلاوی سابق (تانیویک) در تهران مأموریت خبری داشتم و در روز ورود امام خمینی (ره)در بهشت زهرا شاهد سخنرانی ایشان و عشق فراوان مردم به این شخصیت معنوی بودم و وقایع انقلاب ایران را لحظه به لحظه برای مردم یوگسلاوی مخابره می کردم.
سومون افزود: برای من جای مباهات دارد که امروز بعد از 40 سال این خاطرات احیا شده است؛ در آن زمان کمتر خبرنگار یا دیپلمات خارجی بود که بتواند رسیدن این انقلاب را به چهل سالگی تصور کند.
وی اضافه کرد: خاطرات شیرین آن ایام، من را شیفته ملت ایران کرد؛ به طوری که در سالیان بعد که به وزارت خارجه یوگسلاوی پیوستم، داوطلب عزیمت به ایران شدم و به عنوان معاون سفارت یوگسلاوی در تهران خدمت کردم.
شایان ذکر است، سومون سابقه سفیری کشور بوسنی هرزگوین در ترکیه و مالزی را نیز در کارنامه خود دارد.
در این آیین که با حضور رایزن فرهنگی و تعدادی از اعضای سفارت و مدیر و اعضای موسسه علمی و پژوهشی ابن سینا برگزار شد، لوح تقدیر و هدیه ای از سوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین به سومون اهدا گردید.
شبس**اروپام**436**1859

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

موضوعات مرتبط