ایران ومجارستان برگسترش همکاری دانشگاهی تاکید کردند

بلگراد-ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست و رئیس دانشگاه پچ مجارستان روز پنجشنبه در دیداری بر همکاری های دانشگاهی در تمامی حوزه ها تاکید کردند.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از سفارت ایران در بوداپست، 'غلامعلی رجبی یزدی' در دیدار با 'آتیلا میشتا' درباره راههای گسترش همکاری های دانشگاهی، تبادل اساتید، برگزاری و شرکت در سمینارهای مشترک، دعوت از اساتید مهمان و شناسایی و بهره برداری از ظرفیت های پزشکی دو کشور گفت وگو و تبادل نظر کردند.
سفیر کشورمان در این دیدار بر اراده سیاسی دو کشور جهت گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف تاکید کرد .
رجبی به تعداد قابل توجه دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه بوداپست اشاره کرد و ادامه داد: توسعه همکاری های دانشگاهی به عنوان یکی از پل های ارتباطی بین دانشگاههای پزشکی دو کشور بوده و لزوم یافتن زمینه های مشترک همکاری در حوزه سلامت و بهداشت دانشگاهی ضروری است.
سفیر کشورمان در بوداپست همچنین به حضور اعضای انجمن پزشکان ایرانی مقیم مجارستان اشاره کرد و یادآورشد که اهداف این انجمن برگزاری سمینارها، دعوت از اساتید و پزشکان مطرح دو کشور، تبادل اطلاعات و دستاوردهای پزشکی است.
وی ایرانیان را به عنوان سرمایه ملی کشور عنوان کرد و توضیح دادکه امیدواریم با حمایت دانشگاه این جامعه بتواند گام های موثری برای گسترش همکاری در حوزه بهداشت بردارد.
رجبی یزدی به برگزاری سمینار روسای دانشگاههای ایران و مجارستان در بهار سال 98 در کشورمان اشاره کرد و از رئیس دانشگاه پچ برای حضور در این رویداد مهم دانشگاهی دعوت به عمل آورد.
رئیس دانشگاه پچ نیز در این دیدار ضمن بیان برنامه دانشگاه برای جذب دانشجویان خارجی گفت: از حضور قابل توجه دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در رشته پزشکی در کنار دیگر دانشجویان خارجی بسیار خرسندیم و اینها از دانشجویان بسیار خوب دانشگاه هستند.
وی با استقبال از سفر به ایران برای شرکت در سمینار روسای دانشگاهها افزود: با توجه به سیاست دانشگاه پچ جهت دعوت از اساتید مهمان بسیار خرسند خواهیم بود تا استادان ایرانی به عنوان استاد مهمان به این دانشگاه دعوت شوند.
رئیس دانشگاه پچ ضمن استقبال از حضور اعضای انجمن جامعه پزشکی ایرانیان مقیم، آمادگی این دانشگاه را جهت هرگونه همکاری برای گسترش همکاری ها در حوزه بهداشت اعلام کرد.
سفیر کشورمان و هیات همراه با حضور در نشست صمیمانه با دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در این دانشگاه و بحث و بررسی مسائل و امور دانشجویی، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات دانشجویان کشورمان قرار گرفت.
شبد**اروپام**436**1455**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال