اعزام سه دونده ناشنوا به مسابقات جهانی استونی

تهران – ایرنا- اولین دوره مسابقات دوومیدانی داخل سالن جهانی ناشنوایان از 22 اسفند ماه به میزبانی کشور استونی برگزار می شود و ایران با سه دونده مرد در این رقابت ها شرکت خواهد کرد.

اصغر هادی زاده رئیس انجمن دوومیدانی ناشنوایان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت:با توجه به اینکه مسابقات جهانی در سطح بسیار بالایی از نظر فنی و رکوردهای برگزار می شود ما باید کسانی را به این رقابت ها اعزام کنیم که مطمئن باشیم حداقل به فینال این رقابت ها را می یابند.
وی ادامه داد: به همین دلیل تنها سه مرد که دارای رکوردهای بسیار خوبی هستند و از شرایط آمادگی خوبی برخوردارند به این رقابت ها اعزام خواهند شد و بر همین اساس هیچ دونده زن به استونی اعزام نمی شود.
هادی زاده گفت: این مسابقات در مجموع طی چهار روز انجام می شود و هاشم یادگاری در مواد 60 متر و پرش طول ، هادی صالحی در ماده هفت گانه سالنی و محسن شیرزاد در مواد 60 متر و 60 متر با مانع در این رقابت ها در کنار رقیبان خود مسابقه می دهند.
وی افزود: با توجه به اعلام مسئولان این مسابقات تا کنون 40 کشور برای شرکت در این مسابقه جهانی اعلام آمادگی کرده اند و تیم ملی دوومیدانی کاران ناشنوا 20 اسفند ماه راهی کشور استونی می شوند.
رئیس انجمن دوومیدانی ناشنوایان در خصوص نحوه انتخاب این نفرات گفت: مسابقات قهرمانی کشور تابستان امسال در شهرستان زنجان انجام شد و این نفرات به عنوان برترین ها انتخاب کردند.
به گفته هادی زاده این نفرات به ترتیب در شهرهای شیراز ، قزوین و خمین در حال تمرین زیر نظر مربیان خود هستند و اول اسفند ماه هر سه این دوندگان به تهران آمده و به صورت متمرکز زیر نظر مربی تیم ملی در تمرینات خود را تا زمان اعزام دنبال خواهند کرد.
وی در پایان گفت: سال آینده مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا را در پیش داریم و به احتمال زیاد تعداد زیادی از زنان و مردان ناشنوا به این رویداد مهم آسیایی اعزام می شوند که البته برای این اعزام نیز رکوردها و میزان آمادگی آنان مورد توجه قرار می گیرد.
ورزشی **1828**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

جدیدترین مطالب سایت

شناسایی حاکمیت اسرائیل بر جولان نقض قطعنامه شورای امنیت است

رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا:

شناسایی حاکمیت اسرائیل بر جولان نقض قطعنامه شورای امنیت است

وزارت امورخارجه با دولت و ملت عراق ابراز همدردی کرد

به دنبال جان باختن دهها مسافر در قایق؛

وزارت امورخارجه با دولت و ملت عراق ابراز همدردی کرد

اتحادیه عرب:حاکمیت اسرائیل بر جولان نقض حقوق بین الملل است

درپی اظهارات تحریک آمیز ترامپ درباره بلندی های جولان /

اتحادیه عرب:حاکمیت اسرائیل بر جولان نقض حقوق بین الملل است

موضوعات مرتبط