تعداد نمایندگی بنیاد مادرامسال به 90 مورد می رسد

بجنورد- ایرنا- مدیرعامل بنیاد فرهنگی بین المللی مادر گفت: هم اکنون نمایندگی این بنیاد در 75 کشور ایجاد شده و بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته این تعداد تا پایان امسال به 90 نمایندگی در کشورها افزایش می یابد.

غلامرضا محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار داشت: همچنین بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته شمار نمایندگی های این بنیاد در دیگر کشورها به ۱۰۴ کشور تا چند سال آینده افزایش خواهد یافت.
وی اظهار داشت: تاکنون آیین تجلیل از مادران در ۲۶ استان و ۱۶ شهرستان تشکیل شده که در آن از حدود ۶۵۰ مادر شایسته تجلیل شده است.
محمدی گفت: در برنامه آینده نیز این آیین در چهار استان دیگر برگزار می شود که در پایان یک مادر نمونه در هر استان انتخاب و در مرحله کشوری مادر نمونه کشوری از بین آنها انتخاب می شود.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی و بین المللی مادر اظهار داشت: همچنین این بنیاد در برنامه ریزی بلندمدت از هر قاره یک مادر نمونه و در قاره آسیا با توجه به شکل گیری این بنیاد در ایران دو مادر نمونه را به عنوان مادران نمونه جهان معرفی می کند.
وی از اعضای این بنیاد به عنوان فرزندان آن یاد کرد و اظهار داشت: تاکنون افراد بسیاری در سرتاسر کشور و دنیا به فرزندی این بنیاد درآمده اند.
وی از برگزاری آیین تجلیل از مادران در بین زنان عشایر به عنوان برنامه های آینده این بنیاد یاد کرد.
محمدی آشنا کردن بیشتر جامعه و بویژه نسل جوان با جایگاه و مقام والای مادر و تبیین و تاثیر نقش مادران در ساختن جامعه ایده آل و آموزش مسئولیت های خطیر مادری به خانم های جوان و ایجاد مراکز مشاوره برای مادران به منظور رفع تنگناهای آن ها را از مهم ترین اهداف این بنیاد یاد کرد.
وی به دو منشور این بنیاد نیز اشاره کرد و گفت: بنیاد مادر یک بنیاد فرهنگی بین المللی است و 100درصد غیردولتی است و وابسته به هیچ ارگان، نهاد، حزب و با گروهی نیست و هر گونه فعالیت سیاسی در آن ممنوع است.
محمدی افزود: همچنین بر اساس این منشورها هر گونه تبعیض از لحاظ زبان، رنگ، ملیت و قومیت و فرهنگ و عقیده و مذهب در بنیاد مادر ممنوع است.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی بین المللی مادر روز چهارشنبه به منظور شرکت در آیین نکوداشت مقام والای مادر به خراسان شمالی سفر کرده بود.
ط/ 6042

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال