ملی پوش اسبق دوومیدانی: شعار همدلی در حد حرف مانده است

تهران - ایرنا - ملی پوش سابق دوومیدانی با انتقاد از شرایط حال حاضر این رشته گفت: شعار وحدت و همدلی در این رشته تنها در حد حرف مانده و در رفتار مسوولان فدراسیون نشانی از همدلی نیست.

«مهدی زمانی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه مدتی است که وضعیت دوومیدانی به هم ریخته و همه اهالی این خانواده ناراحت هستند.
دارنده مدال طلای سال 2014 آسیا با اشاره به رفتار فدراسیون با احسان حدادی دارنده مدال نقره بازی های المپیک، اظهار داشت: اصلی ترین و بهترین ورزشکار دوومیدانی ایران در فاصله کمتر از 20 ماه تا بازی های المپیک 2020 مشکلات زیادی دارد و کسی به حرفش توجهی ندارد و فدراسیون نمی تواند کاری برایش انجام دهد.
وی اظهار داشت: به همین ترتیب سایر ملی پوشان دوومیدانی هم با مشکلات مختلفی روبرو هستند و فدراسیونی که بهترین قهرمانانش با مشکلات عدیده ای مواجه اند، وضعیت دیگر ورزشکاران مشخص است.
این ملی پوش سابق دوی 4 در 100 متر ادامه داد: البته برخی از ورزشکاران قانع هستند و با مشکلات کنار می آیند. همین رفتارها باعث شده، مشکلات در ورزش و دوومیدانی پیش بیاید و سبب حذف بسیاری از قهرمانان توسط فدراسیون شود.
دارنده مدال نقره آسیا در سال 2016 با اشاره به دعوت نشدن برخی ورزشکاران به اردوی تیم ملی گفت: این روزها صحبت از جوانگرایی در تیم ملی است اما بر اساس کدام برنامه؟ اینکه با هدف جوانگرایی ورزشکاران با تجربه کنار گذاشته شوند، آینده را نیز از دست خواهیم داد. بسیاری از مدال آوران تیم ملی دوومیدانی با تلاش خود و حمایت فدراسیون های قبلی به این سطح رسیده اند و حالا حذف می شوند و مشخص نیست چه کسانی جایگزین آنها خواهند شد.
زمانی ادامه داد: هنوز رکوردهای قهرمانانی که در زمان «مجید کیهانی» رییس فعلی فدراسیون کنار گذاشته اند، تکرار نشده است. برادران صمیمی، محمد ارزنده، سجاد هاشمی و کاوه موسوی اکنون کجا هستند و وقتی که بهتر از آنها نداریم، چرا باید کنار گذاشته شوند. رضا قاسمی دونده سرعتی ایران به تیم ملی دعوت نشده و چند سال باید هزینه کرد تا یکی مثل قاسمی در تیم ملی داشته باشیم.
این ملی پوش سابق دوومیدانی خاطرنشان کرد: زمانی که در تیم ملی بودم 5 نفر، دوی 200 متر را زیر 21 ثانیه می دویدند اما اکنون با رکورد 21،50 ثانیه قهرمان کشور می شوند. چرا فدراسیون در شرایطی که برنامه ای برای پرورش استعداد ندارد ورزشکاران خوب را به امید آنکه شاید 15 سال آینده یک قهرمان از میان آنها بیرون آید، حذف می کند.
زمانی با اشاره به وضعیت دشوار این رشته برای کسب سهمیه بازی های المپیک 2020 توکیو، بیان کرد: هر دوره ورودی های المپیک سخت تر می شود، اما دوومیدانی کشورمان هیچ پیشرفتی نداشته است و با این شرایط ملی پوشان کار سختی را برای کسب ورودی المپیک دارند و احساس حدادی نیز خودش می داند اگر مشکلاتش خیلی زود برطرف نشود در المپیک نتیجه نمی گیرد.
وی با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان و پیشکسوتان که سوم بهمن ماه در هتل المپیک برگزار شد، گفت: گویا ما صلاحیت نداشتیم یا جزو خانواده دوومیدانی نبودیم که دعوت نشدیم. «تیمور غیاثی» سخنگوی فدراسیون گفت که فراموش کرده اند. ورزشکارانی همچون من آنقدر قدیمی شده ایم که برای حضور در چنین مراسمی، ما را فراموش کرده اند؟ البته اگر دعوت هم می شدیم به این مراسم نمی رفتیم چرا که شعار وحدت و همدلی تنها در حد حرف مانده و این رفتارها فقط تفرقه افکن است.
زمانی بیان داشت: هدفشان از برگزاری چنین مراسم هایی، پنهان کردن ضعف ها است تا به رسانه ها و مسوولان بگویند که همه چیز خوب است.
دارنده مدال طلای آسیا در سال 2010 همچنین اظهار داشت: علاقمندانی که قصد ورود به این رشته را دارند، وقتی رفتار فدراسیون با قهرمانانش را می بیند دلسرد و بی انگیزه می شوند. وقتی شاگردم رفتار فدراسیون با من را می بیند، آیا انگیزه ای برای کار در این رشته پیدا می کند؟
او افزود: اگر فدراسیون مشکل مالی ندارد، چرا همه ورزشکاران درگیر مسائل کوچک و بزرگ هستند و اگر مشکل مالی دارد این هزینه ها برای برگزاری مراسم تجلیل برای چیست؟، آیا به غیر از این است که رییس فدراسیون به انتخابات آینده می اندیشد.
زمانی در پایان به وضعیت هیات استان تهران اشاره کرد و گفت: مدتی هیات استان تهران، رئیس نداشت و هر کس برای خودش هرکاری که دوست داشت انجام می داد. امیدوارم رئیس جدید هیات سلسله مراتب را به خوبی ایجاد کند و شکل درستی به هیات بدهد. ما هم هر جایی که لازم باشد و اگر بخواهند حاضریم به هیات کمک کنیم.
ورزشی**ع-ح**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال