صرفه جویی 13هزار میلیارد تومانی 35 دستگاه اجرایی کشور

تهران- ایرنا- دبیر علمی پانزدهمین همایش و نهمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها گفت که دبیرخانه این جشنواره با ارائه طرح و برنامه برای 35 دستگاه اجرایی، 13 هزار میلیارد تومان صرفه جویی اقتصادی به همراه داشته است.

محمد ولدخانی شامگاه چهارشنبه در حاشیه مراسم اختتامیه نهمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها که به میزبانی جهاد دانشگاهی تهران در تالار علامه امینی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار شد اظهار داشت: در این جشنواره یک روزه حدود 400 نفر از 40 شرکت و دستگاه اجرایی مطرح کشور شرکت کردند.
وی افزود: سازمان جهاد دانشگاهی تهران با مشارکت دستگاه های علمی و اجرایی کشور پانزدهمین همایش و نهمین جشنواره ملی نظام پیشنهادها را برگزار کرد که در مراسم اختتامیه این جشنواره دستگاه های برتر معرفی شدند.
دبیر علمی نظام پیشنهادها ادامه داد: در بخش سازمانی این جشنواره تندیس زرین به شرکت آب و فاضلاب مشهد رسید و همچنین تندیس سیمین به شرکت برق منطقه ای سمنان و تندیس های برنزین به شرکت های معدنی و صنعتی گل و گهر سیرجان و شرکت پالایش نفت اصفهان رسید.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در بخش پیشنهاد برتر در سطح ملی نیز شرکت های نفت و گاز آقاجاری، مپنا پارس، پالایش نفت اصفهان و بهره برداری نفت و گاز گچساران به عنوان شرکت های برتر معرفی شدند.
به گفته ولدخانی، بررسی علل عدم باور مدیران به سودمندی نظام پیشنهادها به روش طوفان فکری، نقش نظام پیشنهادها در توسعه شایستگی و استقرار سازمان های کلاس جهانی و همچنین موانع و چالش های نظام پیشنهادها در سازمان های خدماتی از مهمترین محورهای این همایش اعلام کرد.
وی خاطرنشان کرد: این جشنواره با هدف ایجاد راهکاری برون رفت از مشکلات جاری کشور در حوزه نظام پیشنهادها و با دعوت از اساتید مطرح امروز (چهارشنبه) در دانشگاه تهران برگزار شد.

** جهاد دانشگاهی در مسیر اقتصاد مقاومتی حرکت می کند
رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران نیز در این همایش به خبرنگار ایرنا گفت: این سازمان در بخش های فولاد آلیاژی، شیلات، کشاورزی، نفت و گاز و همچنین فرآورده های شیمیایی حرف های زیادی برای گفتن دارد.
سید علی طباطبایی افزود: برای مقابله با توطئه ها و تحریم های دشمنان و به منظور دستیابی به علم فرآوری مواد ویژه فلزی در زمینه صنعت ریلی، فولادی و قطعات آلیاژی جهاد دانشگاهی تهران به موفقیت هایی دست یافته است.
وی برگزاری پانزدهمین همایش نظام پیشنهادات را یکی دیگر از موفقیت های جهاد دانشگاهی تهران اعلام کرد و گفت: این همایش به منظور موفقیت در جنگ اقتصادی و کاهش هزینه های شرکت ها و دستگاه هایی اجرایی تهران و سراسر کشور برگزار شد.
رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران تاکید کرد: در اکثر دستگاه های اجرایی مدیران اعتقاد به تاثیر نظام پیشنهادات ندارند و به همین منظور جهاد دانشگاهی با برگزاری چنین همایش هایی تلاش می کند که مدیران در این مسیر حرکت کنند.

** دستگاه های اجرایی کشور باید به سمت کاهش هزینه ها حرکت کنند
همچنین رئیس پژوهشکده مطالعات و توسعه جهاد دانشگاهی تهران در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور به گونه ای است که باید از ظرفیت های سازمانی به بهترین شکل استفاده کنیم.
تیمور مرجانی افزود: انتقال دانش و همچنین بهره مندی از صاحب نظران در حوزه های مختلف به ما کمک می کند که در این مسیر به موفقیت هایی برسیم.
وی ادامه داد: بهره مندی از آخرین دانش علمی و نظری به دستگاه های اجرایی کشور کمک می کند که با بالاترین راندمان از ظرفیت های مادی و معنوی خود استفاده کنند.
مرجانی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی تهران در این مسیر حدود 2 دهه است که با جدیت حرکت کرده و در این مدت هزاران میلیارد تومان صرفه جویی اقتصادی برای دستگاه هایی اجرایی و شرکت بزرگ اقتصادی کشور به ارمغان آورده است.
وی یادآور شد: در دبیرخانه نظام پیشنهادها بالاترین همکاری را وزارتخانه بهداشت و درمان و همچنین وزارت کشور داشته است و همچنین در حال امضای تفاهم نامه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم که چگونه می توان مشکلات فرهنگی کشور را حل کرد.
رئیس پژوهشکده مطالعات و توسعه جهاد دانشگاهی تهران تاکید کرد: برای رفع مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور چاره ای جز همفکری با صاحب نظران نداریم و باید در این مسیر با جدیت ورود پیدا کرد تا بتوانیم به موفقیت هایی برسیم.
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال