بهره وری تولیدات ملاک داوران جام جم باشد

تهران - ایرنا - برگزیده دوره دوم جشنواره تلویزیونی جام جم گفت: تولید برنامه با هزینه کمتر اما خلاقیت بیشتر باید از امتیاز بیشتری در داوری جشنواره جام جم برخوردار شود.

مسعود روشن پژوه روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به اهمیت جشنواره تلویزیونی جام جم ،گفت: اصول جشنواره‌های فرهنگی به این گونه است که آثار شاخص بر اساس هزینه‌های شخصی و به طور خصوصی تولید می‌شوند، اما در تلویزیون این گونه نیست؛ ابتدا برآورد هزینه‌ها صورت می‌گیرد و از طرف سازمان ارزیابی می‌شود و بعد برنامه تولید می‌‌شود.

**جشنواره جام جم متفاوت با جشنواره های فرهنگی
وی معتقد است: جشنواره تلویزیونی جام جم باید کمی متفاوت تر از دیگر جشنواره‌های فرهنگی برگزار شود؛ در واقع داوری ها باید حس رقابت را بین برنامه سازان بیشتر کند.
روشن پژوه ادامه داد: هزینه تولید برنامه‌هایم برای تلویزیون طبق برآورد، سازمان صداوسیما متقبل می‌شود در حالی که برخی برنامه‌های دیگر برای خود اسپانسر دارند و نیمی از هزینه‌ها بر عهده آنهاست و باید این موضوع هزینه در داوری جشنواره ملاک قرار بگیرد. هر کس هزینه کمتر اما خلاقیت بیشتر در برنامه‌اش دارد باید از امتیاز بیشتری برخوردار شود.

** موارد ملاک داوران
این مجری تلویزیونی تصریح کرد: حتی برنامه‌هایی با ایده کامل ایرانی‌ تولید می‌شود و هدفش گسترش فرهنگ ملی و ایرانی است. همچنین برنامه‌هایی در ساعت کم مخاطب پخش می‌شود اما با جذابیت توانستند مخاطب جذب کنند؛ این موارد نیز باید در ملاک داوری این جشنواره قرار بگیرد.
روشن پژوه با اشاره به افزایش مخاطبان تلویزیون اظهار داشت: برخی هنرمندان تصور می‌کردند تلویزیون مخاطب ندارد و به سمت سینما رفتند اما متوجه شدند این طور نیست، مخاطبان تلویزیون بسیار است و حتی همان‌هایی که چنین تصوراتی داشتند حالا برگشتند در تلویزیون برنامه سازی و حتی اجرا هم می‌کنند.

** رمز مانگاری مجری
روشن پژوه در پایان درباره چگونه ماندگار شدن مجری در بین مردم گفت: ماندگاری مجری به ذات و شخصیت آن برمی‌گردد؛ اگر مجری حرفی بزند که ته دلش آن چیزی نباشد که می‌گوید به دل مردم هم نمی‌نشیند و موفق نخواهد شد. ضمن اینکه به نظرم باید در این جشنواره داوری اجراهای برنامه‌های ترکیبی، طنز و مسابقه‌ای و کودک به صورت جداگانه مورد ارزیابی قرار بگیرند‌.

** پنجمین جشنواره جام جم در یک نگاه
پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم از مهرماه امسال زیر نظر معاونت سیمای جمهوری اسلامی مرتضی میرباقری کار خود را به دبیری «مسعود احمدی افزادی» مدیر شبکه آموزش و حمید خواجه نژاد دبیر اطلاع رسانی این جشنواره کار خود را آغاز کرد.
این جشنواره با 11 کمیسیون و در دو‌بخش «انتخاب آثار و داوری: کار خود را آغاز کرده است و با جدیت در حال ادامه است.
آثار ارسال شده تا ابتدای دی ماه به صورت دقیق بررسی و به کمیسیون داوری‌ ارائه شده است، تفاوت این جشنواره با سایر جشنواره ها در بخش های مختلفی از جمله برنامه های نمایشی، مسابقات و پویا نمایی است، امسال به مناسبت همزمان شدن جشنواره با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، قوی تر و ‌با شکوه تر برگزار خواهد شد.
‎برنامه های ترکیبی جزو مهمترین بخش جشنواره است و برای اولین بار به جشنواره اضافه شده که در این بخش شاهد آثار متعددی هستیم.
برنامه سازان آثار خود را با رویکرد هایی چون اجتماعی، اقتصادی، معارف، فرهنگ، سلامت، کودک و نوجوان به جشنواره ارسال کرده اند.
در این جشنواره دوبلورها و صداپیشه ها و کسانی که در‌ آماده سازی آثار، فعالیت دارند با دبیری حائری، مشغول کار در این حیطه هستند.
کمیسیون مردمی نیز یکی دیگر از کمیسیون های اضافه شده به این جشنواره است که قرار است در اسفند امسال این مراسم مردمی برگزار و دوم اسفندماه برگزیدگان آثار مردمی نیز معرفی شوند. علاوه براین در این جشنواره کمیسیون آگهی نیز فعالیت دارد.
برای اولین بار کمیسیون بازار محصولات نیز در این جشنواره حضور خواهد داشت.
همچنین ‎در بخش دوبلاژ این جشنواره دوهزارو 200 ساعت کار در قالب 88 اثر به مرحله داوری راه پیدا کرده است.
هر شبکه تلویزیونی فقط چهار اثر می توانست به این جشنواره ارسال کند، همچنین در کمیسیون مستند از 13 شبکه 39 مورد مستند رسیده و در کمیسیون نمایش 20 سریال مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
اختتامیه پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم هفتم اسفند ماه سال جاری همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه الزهرا(س) و با حضور همه هنرمندان و مسئولان دو نوبت ظهر و شب برگزار و در نوبت شب منتخبان معرفی می شوند، در این مراسم سریال ها، مجریان، برنامه ها و آثار منتخب معرفی خواهند شد.
‎در این اختتامیه در هر بخش سه تندیس و چند برگزیده خواهد داشت که البته بخش ترکیبی تعداد بیشتری تندیس را خواهد داشت.
فراهنگ **9210 ** 1355 **

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال