تولید تایرهای نانویی که مصرف سوخت را کاهش می‌دهند

تهران- ایرنا- یک شرکت کانادایی با استفاده از گرافن موفق به تولید تایرهای جدیدی شده که مصرف سوخت را کاهش می دهد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا ازستاد توسعه نانو، شرکت کانادایی گراتومیک (Gratomic ) ازسه ماهه سوم سال 2019 تایرجدیدی به بازار عرضه‌ خواهد کرد که مصرف سوخت را کاهش می‌دهد، در این تایرها به‌صورت میانگین، 20 تا 25 گرم گرافن استفاده شده‌است.
این شرکت اعلام کرد، که تایرهای جدیدی به بازارعرضه کرده که کارایی سوخت را بالا می‌برد، این تایرها موسوم به GUET حاوی گرافن بوده و در سه ماهه سوم سال 2019 به بازار عرضه خواهد شد.
شلدون اینونتاش، مدیرعامل این شرکت گفت:از نقطه نظر تقاضای بازار، ما به بازاری کشیده شده‌ایم که فرصت‌های زیادی برای شرکت به‌ همراه دارد،مشتریان ما به‌ دنبال چیزی هستند که ما آن را داریم وآن جز گرافن چیزی نیست ،استفاده از گرافن نه تنها موجب صرفه‌جویی در مصرف سوخت می‌شود بلکه می‌تواند خواص بهتر و عمر طولانی‌تر را برای تایر به همراه داشته باشد، به نظر می‌رسد که چشم‌انداز بازار برای محصول GUET روشن باشد و ما در سال 2019، استفاده از این بازار را آغاز خواهیم کرد.
از نظراین شرکت بازار تایر خودرو بازار بزرگی بوده به‌طوری که تا سال 2022 به رقم 2.5 بیلیون دلار خواهد رسید، این شرکت قصد دارد تا با استفاده از گرافن تایرهای GUET را ساخته و به این بازار نفوذ کند.
تاکنون، بازار جهانی تایر به دنبال استفاده از گرافن بوده است و این ماده در بخش‌های مختلف تایر نظیر تار و پود، دیواره‌ها و لایه ‌داخلی تایر استفاده شده که در نهایت موجب کاهش وزن تایر شده‌است. با استفاده از گرافن، مقاومت چرخش تایر کاهش یافته و عملکرد آن نسبت به تایرهای معمولی بهبود یافته است. به‌صورت میانگین، 20 تا 25 گرم گرافن درهرتایراستفاده می‌شود، با این حال در این صنعت، سازگاری ویژگی‌ها و مقیاس پذیری عرضه عوامل محدود کننده بوده و تا به امروز بزرگترین محدودیت در تجارت گرافن بوده است.
علمی **9340**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال