مدیرعامل ایرنا:

باید با گفت وگو، انسجام و اقتدار ملی تقویت شود

بوشهر - ایرنا - مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) تاکید کرد: باید برای افزایش مشارکت و امید مردم با گفت و گوی ملی انسجام و اقتدار نظام و کشور را تقویت کرد.

به گزارش ایرنا، سید ضیاء هاشمی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران بوشهری افزود: مردم انقلابی ما انتظار دارند کشور، مدیران و نظام به سمت آرمان های مورد تاکید انقلاب حرکت کنند و بر این اساس رویکرد ایرنا افزون بر مطرح کردن دستاوردها و موفقیت های نظام پژواک مطالبات مردم است.
وی اظهار کرد: در چهل سالگی انقلاب اسلامی بسیاری از آرمان های انقلاب تحقق پیدا کرده و بخشی از آنها نیز باید با تلاش بیشتر محقق شود.
هاشمی ادامه داد: ایرنا به عنوان خبرگزاری دولت و ملت به منزله صدا و زبان گویای مردم و رسانه ای رسمی و ملی، وظیفه اطلاع رسانی دستاوردها و موفقیت های دولت به مردم و نقدها و مطالبات عمومی به مسئولان را برعهده دارد.
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی بیان کرد: در این پیوند، ایرنا به وسیله حوزه های متنی، تصویری و چند رسانه ای که به تازگی فعالیت آن بیشتر و گسترده تر شده می کوشد تصویر و ترسیم دقیقی از دستاوردهای دوران چهل ساله پس از انقلاب شکوهمند اسلامی را اطلاع رسانی و بازتاب دهد.
هاشمی گفت: ایرنا در مراکز استان ها و شهرهای بزرگ کشور در مجموع 54 مرکز و دفتر داخلی و در 30 کشور جهان دفتر و نماینده های خبری فعال دارد.
او اضافه کرد: همکاران و رابطان خبری آزاد ایرنا در بیش از 200 شهر کشور حضور دارند و اگر چه همکار رسمی نیستند ولی به شکل افتخاری در قالب خبرنگار آزاد و رابط خبری با ایرنا همکاری می کنند.
هاشمی افزود: در دیگر کشورها نیز کوشش کردیم شبکه ارتباط گسترده و شریان مویرگی داشته باشیم تا از این راه در همه جای کشور و کشورهای مهم جهان که کانون خبر هستند، پوشش خبری کافی داشته باشیم.
او یادآور شد: در این پیوند خود را موظف به سفر به استان های مختلف برای دیدار با همکاران و مدیران و گفت و گو با آنان برای آشنایی با ظرفیت ها و توانمندی ها می دانم تا از این راه رسانه ایرنا مسایل استان ها و مناطق مختلف از جمله استان پر افتخار بوشهر را به عنوان یکی از نمادهای موفقیت های نظام جمهوری اسلامی ایران پژواک و انعکاس دهد.
مدیرعامل ایرنا ادامه داد: استان بوشهر در حوزه های نفت، گاز، پتروشیمی، انرژی هسته ای و بندر با تلاش ارزشمند مردم شریف و زحمتکش خود دستاوردهای بسیاری داشته که این دستاوردهای برجسته باید به درستی منعکس شود.
وی بیان کرد: در این زمینه انتظار است در این سفر زبان گویایی برای مردم استان بوشهر باشیم.
هاشمی هدف از سفر سه روزه خود به استان بوشهر را دیدار با کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی، استادان و مدیران دانشگاهی، صاحبنظران و مسئولان استان عنوان کرد.
دیدار با استاندار، حضور در نشست های شورای اطلاع رسانی و روابط عمومی ها و شورای ادرای، سخنرانی در جمع رئیسان دانشگاه های استان بوشهر، راه اندازی سالن کنفرانس شهدای ایرنا و دیدار از مراکز فرهنگی بوشهر از جمله برنامه های مدیرعامل ایرنا در سفر به این استان جنوبی کشور است.
6043/7212

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال