لیگ جهانی پاریس؛

درخشش مردان کاراته ایران در قتلگاه قهرمانان

تهران - ایرنا - تیم کومیته مردان ایران در حالی تاتامی لیگ جهانی کاراته در پاریس را با عملکردی درخشان به اتمام رساند که قهرمانان سال 2018 جهان در این رویداد ناکام ماندند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا؛ لیگ جهانی کاراته فرانسه که نخستین مرحله این رقابت ها در سال 2019 میلادی بود با حضور 776 کاراته کا از 82 کشور در پاریس برگزار شد و تیم کومیته مردان ایران همچون سه سال اخیر بهترین عملکرد را از خود برجای گذاشت.
تیم تحت هدایت «شهرام هروی» که در این سال ها به تنهایی بار مدال آوری این رشته را به دوش کشیده است در پاریس نیز به یک مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز رسید تا بهترین عملکرد را در بین قدرت های این رشته داشته باشد.
کاتای تیمی بانوان ایران نیز به مدال نقره رسید. این در حالی است که اعضای تیم کومیته بانوان کشورمان مطابق انتظار از رسیدن به مدال بازماندند و تنها 2 عنوان پنجمی ثمره تلاش این تیم پرادعا بود.
در این رقابت ها تیم مردان ایران با یک طلا، 2 نقره و 2 برنز در صدر جدول توزیع مدال های بخش کومیته مردان قرار گرفت.
فرانسه که از میزبانی و حمایت داوران سود می برد با یک طلا و یک برنز به همراه ژاپن که همین تعداد مدال را کسب کرد در جایگاه دوم قرار گرفت.
بلاروس و گرجستان هر کدام با یک طلا، ایتالیا با 2 نقره، جمهوری آذربایجان با یک نقره در رتبه های بعدی ایستادند و ترکیه که جمعی از قهرمانان نامدار جهان را در اختیار دارد، دست خالی ماند.
سطح این پیکارها تا حدی بالا بود که اکثر قهرمانان سال 2018 جهان نتوانستند عملکرد خوبی داشته باشند.
در وزن منهای 60 کیلوگرم « آنجلو کرسچنزو» ایتالیایی که طلای قهرمانی جهان را در اختیار دارد در فینال اسیر تکنیک ناب «مجید حسن نیا» پسر محجوب کاراته ایران شد و به عنوان دومی بسنده کرد.
در وزن منهای 75 کیلوگرم «بهمن عسکری» از ایران قهرمان رویداد جهانی اسپانیا بود که در لیگ جهانی فرانسه از رسیدن به موفقیت بازماند.
«ایوان وسیچ» قهرمان سال 2018 جهان از کرواسی در وزن منهای 84 کیلوگرم مقابل «مهدی قراری زاده» ستاره جوان تیم ایران باخت.
«جاناتان هورنه» که در مسابقات جهانی اسپانیا در فینال وزن به اضافه 84 کیلوگرم مقابل «سجاد گنج زاده» به پیروزی رسید و طلایی شد در همان دور نخست باخت و از گردونه پیکارها کنار رفت.
تنها کاراته کایی که در جهانی اسپانیا طلا گرفت و در پاریس نیز بر سکوی نخست ایستاد «استیون داکاستا» فرانسوی بود که با حمایت تماشاگران و البته با ناداوری در دیدار فینال بر «لوکا مارسکا» ایتالیایی غلبه کرد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.
تیم کومیته مردان در حالی بهترین عملکرد را در جمع بزرگان این رشته در تاتامی پاریس به یادگار گذاشت که «مهدی قراری زاده» در منهای 84 به دلیل باطل شدن کارت پزشکی و «صالح اباذری» در سنگین وزن به دلیل مصدومیت شدید زانو نتوانستند در فینال به میدان بروند.
قطعا با حضور این 2 جوان شایسته در فینال، تعداد مدال های طلای ایران می توانست بیش از این باشد.
اکنون که تیم مردان ایران در اوج آمادگی قرار دارد و می تواند با کسب سهمیه کامل راهی المپیک 2020 شده و در توکیو نیز برای ورزش ایران مدال آوری کند، چگونه برخی از اهالی این رشته عملکرد تیم ایران را نامناسب می دانند.
شاید دلیل این مساله، فقط جایی نداشتن در جمع کادر فنی تیم های ملی و اجرایی نشدن خواسته های آنان باشد.
ورزشی**3783**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال