ملی پوش دو سرعت ایران: ما ماندیم و وعده های عملی نشده کیهانی

تهران- ایرنا- رضا قاسمی ملی پوش دو سرعت ایران با گلایه از وضعیت این روزهای دوومیدانی و وعده های عملی نشده رئیس فدراسیون گفت: فدراسیون در خانواده این ورزش تفرقه ایجد کرده است.

ملی پوش دو سرعت ایران امروز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره عدم حضورش در مراسم تجلیل از قهرمانان و پیشکسوتان دوومیدانی اظهار کرد: دعوت نشده بودم و به این مراسم نیامدم. مشخص نیست دلیلش چه بوده اما زمانی که پرسیدم گفتند که در این مراسم مدال آوران بازی های آسیایی و لیگ طلایی دعوت شده بودند.
قاسمی ادامه داد: متاسفانه دعوت نبودن برخی ورزشکاران وجهه خوبی نداشت. المپیکی های یک رشته حق دارند در چنین مراسمی حضور داشته باشند. از 10 ورزشکار المپیکی دوومیدانی فقط 2 نفر در این مراسم حضور داشتند.
ملی پوش سرعتی دوومیدانی ایران با اشاره به وضعیت کنونی این رشته بیان کرد: خیلی تاکید دارند که نشان دهند کارهایشان برای همدلی بیشتر در خانواده دوومیدانی است اما این رفتارها تنها تفرقه ای بزرگ بین اهالی این رشته ایجاد کرده است و نارضایتی زیادی در میان ورزشکاران وجود دارد. اصلا فضای مناسبی در این رشته حاکم نیست.
او افزود: اکنون هم که نفرات دعوت شده به اردو مشخص شده اند و بسیاری از قهرمانان را به بهانه های غیرمنطقی دعوت نکرده اند. می گویند به دنبال جوان گرایی هستند اما این فقط بهانه ای برای کارهایشان است و هیچ توجیه منطقی وجود ندارد.
قاسمی با اشاره به وضعیت دوومیدانی کاران جوان نیز گفت: ما هم دوست داریم به نوجوانان و جوانان توجه شود اما این اتفاق نمی افتد. بسیاری از ورزشکاران تیم ملی به اردو دعوت نشده اند به این بهانه که جوانگرایی شود اما چه زمانی به جوانان و نوجوانان توجه شده است؟ چه برنامه ای برای رده های پایه وجود داشته است؟
دونده سرعتی ایران همچنین تصریح کرد: اکنون رقیب های ما در آسیا همسن یا بزرگتر از من هستند اما مسابقه می دهند. از آنها حمایت می شود. کشورهای دیگر به جوان هایشان نیز بها می دهند اما دونده های خوبشان را که در اوج پختگی هستند حذف نمی کنند. جوانان چه انگیزه ای برای ماندن در این رشته دارند وقتی می بینند با بزرگ ترها اینطور رفتار می شود؟
او ادامه داد: نسل ما زمانی رشد کرد که دلار هزار تومن بود، فدراسیون وضعیت مالی خوب داشت، اردوهای خوب و با کیفیت برگزار می شد و حقوق ماهیانه داشتیم اما اکنون وضعیت چطور است؟ اردوها با کیفیت نیست و ورزشکاران هیچ حقوقی ندارند. دوومیدانی اینطور رشد نمی کند. قرارداد باشگاه ها باید درست شود تا ورزشکاران درآمد خوبی داشته باشند اما به هیچ کدام از این مسائل توجه نمی شود.
دارنده مدال طلا و نقره آسیا افزود: سال های قبل حقوق داشتیم که با آمدن مجید کیهانی آن هم قطع شد. هیچ هزینه ای برای ورزشکاران پرداخت نمی شود و همه رها شده اند. خود من قبل از بازی های آسیایی در کیش اردو داشتم و تمرین می کردم اما هیچ کدام از هزینه ها به من پرداخت نشد.
ملی پوش دوومیدانی ایران در پاسخ به این سوال که از حاشیه های مجمع عمومی فدراسیون و ماجرای چند حسابی و پول شویی خبر دارد؟ تصریح کرد: در مجمع نبودم. من و مربی ام فقط در مجمع انتخاباتی بودیم و آنجا هم به کیهانی رای دادیم و حالا مانده ایم با آن همه وعده انجام نشده.
قاسمی در پاسخ به این سوال که وضعیت تمرین هایش چطور است؟ بیان کرد: به خوبی تمرین می کنم و منتظر قهرمانی کشور هستم. گویا قرار است قهرمانی کشور در اسفند برگزار شود.
او در پاسخ به این سوال که ورودی رقابت های قهرمانی آسیا را کسب می کند؟ تصریح کرد: تمام تلاش من همین است. سخت است که در یک مسابقه ورودی کسب شود اما تمرین هایم را طوری ادامه می دهم که به این هدف نیز برسم.
ملی پوش تیم استقلال در لیگ دوومیدانی در پایان گفت: امیدوارم این باشگاه زودتر مطالبات ما را پرداخت کند تا بتوانیم برنامه هایمان را پیش ببریم.
ورزشی**ع-ح**2024

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال