مقام حزبی الجزایری در گفت و گو با ایرنا؛

انقلاب ایران با وجود گذشت40سال همچنان عامل نگرانی استعمارگران است

الجزیره-ایرنا- «جمال بن عبدالسلام» رئیس حزب «الجزائر الجدیده » انقلاب اسلامی ایران را تجربه ای بسیار موفق دانست و گفت، انقلاب ایران بر استقلال و آزادی مردمان جهان تاکید دارد و این باعث نگرانی قدرت های استکباری و دشمنی با آن شده است .

عبدالسلام در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه نهال انقلاب اسلامی ایران با گذشت 40 سال به درخت تنومندی تبدیل شده است، گفت، پیام این انقلاب، استقلال و آزادی برای همه مردمان جهان بود و به همین دلیل استکبار جهانی از آن راضی نیست و این روزها از طریق جنگ اقتصادی قصد آسیب زدن به آن را دارد.
وی در ادامه گفت،قدرت و استقامت انقلاب اسلامی ایران باعث نگرانی استکبار جهانی و ایادی آن در منطقه شده است و به همین دلیل است که می بینیم آن ها به گونه بیمارگونه ای از ایران سخن می گویند.
رئیس حزب الجزائر الجدیده افزود، این روزها شاهد تبلیغات منفی آمریکا، رژیم صهیونیستی، برخی کشورهای غربی و همچنین برخی کشورهای عربی ضد ایران هستیم ، دلیل آن هم این است که انقلاب ایران ضد استکباری بود و این انقلاب بر مستقل و آزاد بودن مردمان مناطق مختلف جهان و وابسته نبودن آن ها تاکید دارد و نمی پذیرد کسی سیاست های خود را بر آن دیکته کند.
عبدالسلام در ادامه گفت، ایران طی 40 سال گذشته، گام های بلندی در راه پیشرفت و سازندگی برداشته و این باعث شده است برخی طرف های خارجی دست به توطئه ضد آن بزنند تا به آن از داخل و خارج ضربه بزنند، آن ها این روزها اقتصاد ایران را هدف قرار داده اند و برای انتقام گیری از آن سعی در منزوی کردن ایران از نظر سیاسی و اقتصادی دارند اما با توجه به اینکه ایران بر توانایی های خود تکیه می کند و در بسیاری از زمینه ها خودکفا است، به سادگی نمی توانند به اهدافشان برسند.
وی در خصوص روابط ایران و الجزایر در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز گفت، دو کشور روابط دوستانه و برادرانه ای دارند و این روابط هر روز در حال گسترش یافتن است، برخی کشورهای استکباری سعی می کنند پایه های این روابط را متزلزل کنند اما دو کشور باید بدون توجه به خواسته های دشمنان ، روابط خود را گسترش دهند و روابط اقتصادی و تجاری خود را نیز در جهت حفظ منافع مردم دو کشور به سطح روابط سیاسی برسانند.
خاورم **2041**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال