نماینده فدراسیون جهانی:

استعدادهای اسکواش ایران قابل قیاس با کشورهای دیگر نیست

تهران- ایرنا- نماینده فدراسیون جهانی اسکواش گفت: استعداد های اسکواش ایران با هیچ کشوری قابل قیاس نیست و امیدوارم به زودی شاهد شکوفایی آنها باشیم.

«سیدعلیرضا سنایی» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص مقایسه اسکواش ایران با سایر کشور، افزود: به عنوان فردی که در حال حاضر در اسکواش آمریکا مربیگری می کنم معتقدم از نظر سخت افزار شاید از کشورهای دیگر کمی عقب تر باشیم اما از نظر اشتیاق به یادگیری کمتر کشوری مانند ایران است.
وی ادامه داد: اگر مشکلت مالی و سخت افزاری فدراسیون اسکواش برطرف شود، بازیکنان می توانند در مسابقات بیشتری حضور یابند و افتخارآفرینی های بیشماری را برای این کشور رقم زنند البته برگزاری اردوهای تیم ملی و مسابقات مختلف در باشگاه انقلاب یک قدم مهم در جهت رشد این رشته است.
سرمربی سابق تیم ملی اسکواش ایران گفت: مسئولان ورزش تنها نباید به زمین های باشگاه انقلاب که در اختیار فدراسیون قرار دادند اکتفا کنند و باید سالن ها و زمین های بیشتری نیز در اختیار این فدراسیون قرار گیرد.
مدرس مربیگری فدراسیون جهانی اسکواش اظهار داشت: اسکواش بازان ما توانستند در آخرین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2018 در میان سه تیم برتر این رقابت ها قرار گیرند و برای آنکه روند این پیروزی ها ادامه پیدا کند باید سرمایه گذاری بیشتری روی آنها صورت پذیرد.
بهترین مربی اسکواش آسیا در سال 2014 با اشاره به برگزاری کلاس سطح جهانی در ایران عنوان کرد: برگزاری این کلاس اتفاق بسیار مثبتی است اما برای بررسی سطح این دوره باید زمان بیشتری در اختیار داشت. ایران مربیان بسیار خوبی در اختیار دارد و با کمک همین افراد توانستیم به موفقیت های بزرگی برسیم.
وی افزود: در حال حاضر اسکواش ایران بهترین بازیکنان نسل خود را در اختیار دارد و تنها نگرانی من پیدا کردن نفرات جایگزین برای آنها است.
سنایی در خصوص مطالب مطرح شده در این دوره از کلاس مربیگری جهانی گفت: در این دوره از کلاس مربیگری، بحث های تئوری و عملی مطابق با استانداردهای جهانی را به مربیان اسکواش آموزش می دهم و این دوره برای سیدمحمدحسین سنایی و مسعود ضیاء الدینی آخرین مرحله آزمون مدرسی محسوب می شود که پس از تایید من می توانند به عنوان مربیان سطح یک جهانی به صورت رسمی در کشورهای دیگر به آموزش اسکواش بپردازند.
سومین دوره مربیگری سطح یک جهان از دیروز هفتم بهمن ماه به صورت رسمی در باشگاه انقلاب تهران آغاز شد.
ورزشی**9128**9118**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال