توان تخصصی وزارتخانه ها به یاری بازسازی عتبات عالیات می آید

تهران- ایرنا- ستاد بازسازی عتبات عالیات با انتشار فراخوان از وزارتخانه ها خواست با بهره گیری از ظرفیت های تخصصی مجموعه های خود به یاری بازسازی عتبات عالیات بیایند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، محمد جلال مآب جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات روز دوشنبه با اشاره به اینکه مشارکت کارکنان دولت در فیض توسعه حرم‌های مطهر به‌ صورت داوطلبانه و در قالب کمک‌های مردمی است، افزود: ظرفیت‌های علمی و تخصصی بالایی در وزارتخانه‌هایی نظیر علوم، راه و شهرسازی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه‌های کشور وجود دارد که می‌توان با رعایت چارچوب‌های قانونی از آنها در زمینه کمک به بازسازی عتبات عالیات بهره برد.
وی در نشست روسای ستادهای بازسازی عتبات وزارتخانه‌ها، نهادها و تشکل‌ها که به میزبانی سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد، گفت: نمونه یکی از کمک‌های تخصصی مورد انتظار ما از مثلاً وزارت امور اقتصادی و دارایی، گنجاندن گزینه کمک به بازسازی عتبات در اپلیکیشن‌های بانکی و دستگاه‌های خودپرداز است.
وی با بیان اینکه از نظر شرعی و قانونی، وزارتخانه‌ها و سازمان ها اجازه هزینه‌کردن از بودجه خود در بازسازی عتبات را ندارند، افزود: از وزیران و مسئولان این بخش‌ها دعوت می‌کنیم متناسب با رشته فعالیت مجموعه متبوع خود، به زائران ائمه اطهار، خدمات تخصصی ارائه کنند.
وی با اشاره به ارتقای شاخص‌های علمی و تخصصی کشور در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: توان علمی بالایی در وزارتخانه‌ها و شهرداری‌ها وجود دارد که می توان از این پتانسیل علمی و فنی در زمینه بازسازی عتبات و خدمت به زائران ائمه اطهار (ع) استفاده کرد.
جانشین رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به حضور چند هزار نیروی متخصص و مهندس ایرانی در پروژه‌های توسعه حرم‌های مطهر گفت: صدور ویزاهای کوتاه مدت از سوی سفارت عراق، سبب تاخیر در برنامه زمانبندی پروژه‌ها شده است؛ بنابراین از وزارت امور خارجه می‌‌خواهیم تا مشکل اخذ روادید کاری و بلندمدت برای نیروها و عوامل اجرایی ستاد بازسازی عتبات را حل کند.
وی یکی دیگر از مصداق‌های کمک‌های تخصصی وزارتخانه‌ها به بازسازی عتبات را فعال کردن ظرفیت‌های هنری کشور از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیما برشمرد و افزود: افراد با سابقه و جوانان هنرمند و متعهد در رشته های مختلف هنری از عکاسی و گرافیک گرفته تا فیلم سازی وجود دارند که آماده ایم با همکاری دولت و صدا و سیما در راستای استفاده از این پتانسیل برای فرهنگ‌ سازی، ترویج شعائر الهی، پاسخ به شبهات و اطلاع رسانی در گستره ملی و جهانی همکاری کنیم.
در ادامه این نشست، یوسف افضلی معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز گفت: در این مدت، خانواده بزرگ کارکنان دولت، سازمان‌ها و نهادها، کمک‌های نقدی و غیرنقدی بسیاری نیز به ‌صورت نذورات به بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر اهدا کرده‌‌اند.
اجتمام*1933*1834

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال