پاسخ های ظریف به سه سوال؛ نمایندگان قانع شدند

تهران- ایرنا- رییس دستگاه دیپلماسی امروز با حضور در مجلس به سوال های سه نماینده پاسخ داد و توانست نمایندگان و سوال کنندگان را قانع کند. سوال نخست درمورد برجام بود که مجلس با رای خود اعلام کرد: پاسخ های محمدجواد ظریف قانع کننده بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، وزیر امور خارجه برای پاسخ به سوال سه نماینده در جلسه علنی امروز - دوشنبه- مجلس شورای اسلامی حضور یافت.
سوال نخست ، پرسش علی ادیانی نماینده قائمشهر درباره علت عدم اجرای کامل شرایط مطروحه 9 گانه از سوی رهبر معظم انقلاب و شرایط مندرج در مصوبه مجلس درخصوص برجام بود.
سوال جمشید جعفرپور نماینده لارستان از محمد جواد ظریف نیز درمورد علت بی توجهی به حقوق بازرگانان و صرافان ایرانی شاغل به کار در امارات متحده عربی دومین سوال مورد بررسی امروز در خانه ملت بود.
جهانبخش محبی نیا نماینده میاندوآب نیز که سومین سوال را مطرح کرد، این بود که مجموعه اقدامات دیپلماتیک جهت رفع تهدید بین المللی در منطقه و سطح جهانی که در مراکز رسمی چون شورای عالی امنیت ملی، هیات دولت به ثبت رسیده است را در قالب بسته برای سیاست خارجی اعلام کنید.

**مجلس از پاسخ ظریف به سوال ادیانی قانع شد
پس از پاسخ های کامل ظریف به سوال ادیانی نماینده قائمشهر، این نماینده سوال کننده اعلام کرد که از پاسخ های وزیر امور خارجه قانع نشده است و آن را به رای مجلس گذاشت.
نمایندگان مجلس نیز با 102 رای موافق، 71 رای مخالف و هفت رای ممتنع ازمجموع 194 نماینده حاضر اعلام کردند که از پاسخ های ظریف قانع شدند.

** نماینده لارستان از پاسخ های ظریف قانع شد
در ادامه جلسه علنی امروز مجلس ، وزیر امور خارجه به سوال نماینده لارستان در مورد علت بی توجهی به حقوق بازرگانان و صرافان ایرانی شاغل به کار در امارات عربی متحد پاسخ داد که پس از پاسخ های ظریف ، جمشید جعفرپور نماینده لارستان اعلام کرد که از پاسخ های رییس دستگاه دیپلماسی قانع شد.
جعفرپور نماینده لارستان دومین سوال از محمدجواد ظریف را مطرح کرد که در سوال وی آمده است: علت بی توجهی به حقوق بازرگانی و صرافان ایرانی شاغل به کار در امارات عربی متحده و عدم دفاع موثر از حق شهروندی آنان که در حال اخراج هستند با توجه به نقش موثر آنان در دوره قبلی و تحریم های پیش رو برای دور زدن تحریم ها چیست.
علی لاریجانی رییس مجلس نیز در این جلسه اعلام کرد که بنا شد که آقای ظریف در بعد اقتصادی فعال تر عمل کند و در این زمینه آقای انصاری معاون ایشان جلسات را برگزار کنند.

**نماینده میاندوآب از پاسخ های ظریف قانع شد
وزیر امور خارجه امروز به سومین سوال نیز پاسخ داد . نماینده میاندوآب پس از پاسخ های رییس دستگاه دیپلماسی به این سوال اعلام کرد که از پاسخ های وی قانع شده است و آن را به رای مجلس نگذاشت.
سیام*9121*3061**1336

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال