اخبار کوتاه از جهاد دانشگاهی

تهران - ایرنا - برگزاری کارگاه های بین المللی برای احیای دریاچه ارومیه، گسترش پارک های علم و فناوری، انتشار کتابی در باره اوتیسم و برگزاری مسابقات کتابخوانی از تازه ترین رویدادهای جهاد دانشگاهی تهران و شهرستان ها است.

به گزارش روز یکشنبه گروه دانشگاه ایرنا، با همکاری سه جانبه دفتر طرح ملی حفاظت از تالاب های ایران، جهاد دانشگاهی و اداره کل حفاظت از محیط زیست استان آذربایجان غربی کارگاه‌های تخصصی آموزشی بین المللی برگزار می شود.
این کارگاهها همسو با برنامه های ملی و بین المللی در راستای احیای دریاچه ارومیه برگزار می شود. اولین دوره این کارگاه ها سیزدهم تا هفدهم بهمن ماه در ارومیه برگزار می شود.

** گسترش پارک های علم و فناوری
سید محمدرضا طیبی رئیس سازمان جهاد دانشگاهی در بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اظهار کرد: جهاددانشگاهی در حال فعالیت و توسعه پارک های علم و فناوری است و برای توسعه امکانات و فضای فعالیت این واحد ها و شرکت ها در حد توان مجموعه در حال پیگیری و تلاش هستیم.
وی افزود: جهاد دانشگاهی در برنامه ی توسعه خود، تبدیل فعالیت های پژوهشی و فناوری درون جهاددانشگاهی به شرکت ها و مدیریت حرفه ای این شرکت ها را پیش بینی کرده و در این راستا در حال تلاش هستیم و با دیدگاه ایجاد شرکت های مستقل مشکلی نداریم و حتی فضا را برای بخش خصوصی بمنظور استفاده از این امکانات باز کرده ایم.
طیبی با بیان این مطلب که باید در راستای شکوفائی استعدادهای جوانان، دانشجویان و اساتید حرکت کنیم افزود: در پارک های علم و فناوری جهاددانشگاهی فرآیند ایجاد زیر ساخت ها بمنظور رشد و تعامل واحدها و شرکت های فناور را بوجود آورده ایم و آماده ایم در فضاهای فیزیکی و زمین های در اختیار با منابع بخش خصوصی و بخشی هم از منابع جهاددانشگاهی فضاهای فیزیکی فعالیت شرکت ها را توسعه دهیم .همچنین فضای مناسب فعالیت را در پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع خلاق ایجاد و بر گسترش آن تاکید داریم.

** انتشار کتابی در باره اوتیسم
کتاب «مداخله‌های مبتنی بر بازی برای کودکان طیف اوتیسم و سایر اختلالات رشد» از سوی انتشارات جهاددانشگاهی واحد استان البرز منتشر شد.
در ابتدای کتاب «مداخله‌های مبتنی بر بازی برای کودکان طیف اوتیسم و سایر اختلالات رشد» آمده است؛ مداخلات مبتنی بر بازی در افراد اوتیسم و دیگر اختلالات رشدی، شامل انتخاب از انواع مداخلات گسترده بازی درمانی برای استفاده کودکان و نوجوانان مبتلا به طیف اوتیسم، مشکلات مربوط به یادگیری و یا دیگر اختلالات عصبی رشدی است. مداخلات طوری سازماندهی شده‌اند که بر بهبود مهارت‌های اجتماعی، تنظیم احساسات عاطفی، مهارت‌های ارتباطی و توسعه روابط و کاهش اضطراب تمرکز می ‌کنند.
این کتاب برای متخصصانی که با کودکان و نوجوانان مبتلا به اختلال اوتیسم و دیگر اختلالات رشد کار می‌کنند، نوشته شده است. مداخلات مبتنی بر بازی در این کتاب رویکرد درمانی عالی را ارائه می‌دهد که با کودکان یا نوجوان در سطح عملکرد خودش رفتار می‌کند و به او برای به دست آوردن مهارت‌های لازم کمک می‌کند. متخصصان می‌توانند این مداخلات مبتنی بر بازی که در این کتاب فهرست شده است را به راحتی فهمیده و اجرا کنند و حتی مداخلات مبتنی بر بازی بیشتری را از خودشان ابداع کنند.

** مرحله ششم مسابقه کتابخوانی
ششمین مسابقه کتابخوانی با شعار 'همه با هم، هر ماه، یک کتاب' و با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی ویژه کارکنان جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار می ‌شود.
این مسابقه 27 بهمن‌ماه برگزار می شود و شرکت‌کنندگان برداشت‌های خود را از کتاب برای یکدیگر بازگو می کنند و کسی که بیشترین مشارکت را داشته باشد، برنده مسابقه بوده و جوایز نفیسی برای این مسابقه در نظر گرفته شده است.
**9283** 1200

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال