رکورددار پرش ارتفاع ایران:

2 سال پیش گفتند توکلی تمام شد اما بازهم مدال گرفتم

تهران- ایرنا- دارنده 2 مدال در رقابت های قهرمانی آسیا همچنان از اتفاق های این روزهای دوومیدانی ناراحت است اما خودش را برای قهرمانی آسیا آماده می کند. او می گوید جوانگرایی و توجه به جوان ها بیشتر یک بهانه و توجیه است.

سپیده توکلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، درباره مراسم تقدیر از قهرمانان که توسط فدراسیون دوومیدانی برگزار شد اظهار کرد: مراسم خوبی بود و همین که اهالی این خانواده کنار هم جمع شدند حس خوبی به همه داد. البته من تا قبل از مراسم تصمیم قطعی برای حضور در آن نداشتم اما وقتی با خودم فکر کردم و با همسرم مشورت کردم دیدم دلیلی برای شرکت نکردن در این مراسم وجود ندارد. سال ها برای دوومیدانی زحمت کشیدم و اصلا نباید خودم را از خانواده دور کنم.
ملی پوش دوومیدانی ایران ادامه داد: من جزو این خانواده هستم و کسی نمی تواند من را از آن حذف کند. شاید خیلی ها دوست داشته باشند که امثال من نباشیم و حتی علاقه دارند که فضایی ایجاد شود تا خودمان تصمیم بگیریم که نباشیم اما اصلا این اتفاق رخ نخواهد داد.
رکورددار پرش ارتفاع ایران افزود: متاسفانه برخی از ورزشکاران و قدیمی های دوومیدانی به این مراسم دعوت نشدند که این اتفاق زیبا نبود و باید همه خانواده در کنار هم جمع می شدند.
او در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد همچنان از برخی صحبت های مطرح شده ناراحت است بیان کرد: ناراحتی من از طرز فکر غلط است و امیدوارم چنین طرز فکری دیگر در خانواده بزرگ دوومیدانی وجود نداشته باشد.
توکلی ادامه داد: اکنون صحبت از جوانگرایی می شود که به نظر من یک بهانه است. در این مدت از کدام جوان یا نوجوان حمایت شده است؟ دو سال پیش گفتند سپیده توکلی تمام شده اما امسال دو مدال آسیایی بدست آوردم.
وی افزود: به بهانه حضور جوان تر ها تفکری نادرست درست کرده اند و متاسفانه حتی از جوان های دوومیدانی هم حمایت نمی شود. در این سال ها کدام نوجوان یا جوان پیشرفت کرده و دو و میدانی را ادامه داده است؟ چه انگیزه ای برای آنها ایجاد شده که تلاششان را ادامه بدهند؟ بی تردید پاسخ تمام سئوال های من هیچ است.
دارنده دو مدال قهرمانی آسیا درباره وضعیت مربی خود نیز بیان کرد: اتفاق خاصی نیفتاده و با توجه به نزدیکی مسابقات ترجیح می دهم به جای فکر به این مسائل ذهنم را آرام کنم. در این مدت هم تمرین هایم را با قدرت تر از گذشته پیش خواهم برد.
وی درباره برنامه های پیش روی خود گفت: تمرین هایم را انجام می دهم. اردیبهشت سال آینده رقابت های قهرمانی آسیا برگزار می شود و فکر می کنم انتخابی این مسابقات اواخر اسفندماه برگزار خواهد شد. در ابتدای اسفند نیز مسابقات آسیای میانه به میزبانی ایران است که هنوز نمی دانم در آن شرکت می کنم یا خیر البته هدف اصلی من رقابت های قهرمانی آسیا است.
توکلی در پاسخ به این سوال که پیش بینی او از قهرمانی آسیا چیست گفت: روی کاغذ من شانس دارم. در بازی های آسیایی رکورد 1.84 به مدال رسید که این رکورد شخصی من است. رقیبت اصلی من که در بازی های آسیایی قهرمان شد در قهرمانی آسیا شرکت نمی کند و من می دانم که شانس مدال هستم. البته حریفان دیگر بیکار نبوده اند اما معتقدم با رکورد 1.80 تا 1.83 به مدال می رسم. این هم رکورد شخصی من است که باید آن را تکرار کنم.
ورزشی**ع-ح**9118

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال