سروزیر اسبق اسکاتلند به اتهام رسوایی اخلاقی بازداشت شد

لندن - ایرنا - پلیس اسکاتلند روز پنجشنبه اعلام کرد که «الکس سالموند» سروزیر اسبق این منطقه را به اتهام رسوایی اخلاقی دستگیر کرده است.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، این نهاد امنیتی افزود: پرونده این سیاستمدار اسکاتلندی را به دادسرا ارجاع داده و از طریق مراجع قضایی رسیدگی خواهد شد.
تحقیقات پلیس درباره اتهام اخلاقی سالموند پس‌ازآن به جریان افتاد که دو زن او را به آزار جنسی متهم کردند. سالموند اتهام‌های واردشده را که به سال 2013 مربوط می‌شود، تکذیب و تصریح کرده است که در این پرونده نقشی نداشته است.
این سیاستمدار اسکاتلندی پیش‌تر در گفت‌وگو با اسکای نیوز گفته بود که اتهام‌های واردشده علیه او ناعادلانه، غیرقانونی و برای بدنام کردن او به راه افتاده است.
سالموند بیش از 20 سال رهبری حزب ملی اسکاتلند را بر عهده داشت و در سال‌های 2007 تا 2014 در اوج استقلال‌طلبی اسکاتلندی‌ها از انگلیس سروزیر این منطقه بود. او پس از شکست در همه‌پرسی جدایی اسکاتلند از انگلیس، از مقام خود کناره‌گیری کرد و جای خود را به نیکلا استرجن داد.
رسوایی‌های جنسی سیاستمداران انگلیسی به‌تازگی در رسانه‌های این کشور خبرساز شده است.
تازه‌ترین تحقیقات انجام‌ گرفته در پارلمان انگلیس نشان می‌دهد که فساد اخلاقی و آزار جنسی در میان نمایندگان این کشور به لطف سکوت مقام‌های ارشد این نهاد سیاسی به امری رایج بدل شده است.
این تحقیقات که یک سال پس از رسوایی مفاسد اخلاقی ساکنان کاخ وستمینستر، از سوی یک حقوقدان انگلیسی منتشر شد، حاکی است که براثر رواج فرهنگ سکوت و چاپلوسی در پارلمان، آزار و اذیت جنسی همچنان ادامه دارد و به‌عنوان یک معضل پنهان باقی‌مانده است.
شبد**اروپام ** هـ ن **1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال