صالحی امیری: تخریب حدادی خلاف منافع ملی ما است

تهران- ایرنا- «سیدرضا صالحی امیری» رئیس کمیته ملی المپیک ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص حاشیه های این روزهای دو و میدانی اظهار داشت: تخریب احسان حدادی خلاف منافع ملی ما است و فدراسیون دو و میدانی حداکثر توان خود را برای حمایت از وی انجام خواهد داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدرضا صالحی امیری در حاشیه مراسم تجلیل از قهرمانان دو و میدانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دوره انسجام و آرامش درون ورزش هستیم. وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، فدراسیون ها و رسانه ها یک دل و همگام در مسیر توسعه بوده و این برنامه ها نیز باعث پیشرفت می شود.
رییس کمیته ملی المپیک ادامه داد: این شرایط باعث می شود نسل جدید با نسل قدیم آشنا شده و به وحدت بیشتر ورزش کمک می کند.
وی با اشاره به شرایط کنونی ورزش کشور تصریح کرد: اکنون در جریان جام ملت های فوتبال هستیم و با بردهایی که داشتیم و با اخبار خوب کام مردم شاد شده است. این شرایط ادامه دارد و اتفاق های خوب در سال ٩٨ هم خواهد افتاد؛ در مسیر کسب سهمیه المپیک هم خبرهای خوب می شنویم.
صالحی امیری همچنین گفت: ما از همه ظرفیت ها و منابع با حمایت دولت استفاده می کنیم. کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش کنار هم هستند تا مردم اخبار خوب بشنوند و اتفاق های خوب بیفتد.
وی افزود: در این مدت بحث مشکلات مالی فدراسیون ها مطرح بود که با همکاری ستاد عالی به خوبی به آن پرداختیم؛ فدراسیون های کشتی و شمشیربازی مشکلات خود را گفتند و با تمام انرژی، موانع را از سر راه این فدراسیون ها برخواهیم داشت.
صالحی امیری درباره اختلاف احسان حدادی و فدراسیون دو و میدانی نیز تصریح کرد: احسان حدادی قهرمان بزرگ ما است و باید مورد تقدیر باشد. تخریب حدادی مخالف منافع ملی است، فدراسیون هم به عنوان متولی و نهاد رسمی تمام اتفاق ها باید در چارچوب آن باشد.
وی تاکید کرد: جلساتی داشتیم و به توافقاتی رسیدیم. در آینده ای نزدیک حدادی کار خود را شروع می کند و فدراسیون هم با جدیت و نهایت توان خود، از وی حمایت می کند.
صالحی امیری خاطرنشان کرد: فدراسیون حداکثر توان خود را برای حمایت از حدادی انجام داده و ما هم حمایت می کنیم و مانعی پیش روی او وجود ندارد.
رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سوال که چقدر بودجه در اختیار حدادی قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: کمک مالی و مسائل جزیی را رسانه ای نمی کنیم. حدادی سرمایه ماست و باید در المپیک ٢٠٢٠ بدرخشد. فدراسیون هم نهاد رسمی است و باید با قدرت کار کند. خواهش من از اصحاب رسانه این است که مساله را تبدیل به پدیده ای بزرگ نکنند، این مسائل حل می شود و ما هم در همین مسیر کارها را انجام می دهیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا درست بود که حدادی در مقابل فدراسیون چنین مصاحبه هایی انجام دهد، تصریح کرد: اینکه از رییس کمیته ملی المپیک درباره یک نفر سوال کنید، پرسش خوبی نیست؛ ما در مسیر وحدت و قدرت ورزشکاران تلاش می کنیم اختلاف ها را کنار بزنیم و وحدت را در دو و میدانی بیشتر کنیم. این وظیفه ماست و نه فقط درباره احسان حدادی بلکه درباره همه ورزشکاران چنین وظیفه ای داریم.
ورزشی*ع_ح*3991**9129

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال