خرید و فروش میزبانی در لیگ برتر بسکتبال

تهران- ایرنا- در هفته دوازدهم لیگ برتر بسکتبال شیمیدر به جای رعد پدافند میزبانی را برعهده می گیرد و این مسابقه به جای دزفول در تهران برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، در جریان دیدارهای این هفته از لیگ برتر بسکتبال رعد پدافند دزفول میزبان شیمیدر تهران بود که مشخص شد با توافق دو باشگاه این مسابقه در سالن آزادی تهران و به میزبانی نماینده پایتخت برگزار می شود.
یک منبع آگاه چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: دو باشگاه توافق کرده اند که شیمیدر به جای هزینه کردن برای سفر به دزفول به رعد پدافند پولی پرداخت کند تا این تیم به تهران بیاید و مسابقه در پایتخت برگزار بشود.
این اتفاق به قدری عجیب بود که برخی رسانه ها نیز امروز واکنش های زیادی نسبت به آن داشتند. نکته اول اینجا است که وضعیت یک تیم لیگ برتری به جایی رسیده که ترجیح می دهد با این شرایط به مسابقاتش در سطح اول کشور ادامه دهد و نکته دوم اینجا است که باشگاهی می تواند پول به تیمی بدهد و میزبانی اش را خریداری کند.
با این شرایط کمیته مسابقات فدراسیون به سادگی از این موضوع که می تواند حواشی زیادی ایجاد کند و در آینده مشکلات متعدد به وجود بیاورد عبور کرده است. حتی اگر پولی هم برای تغییر میزبانی پرداخت نشده باشد اتفاق شایسته لیگ برتر بسکتبال ایران نیست.
ورژ آبکاریان رئیس کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال به خبرنگار ایرنا گفت: توافق دو باشگاه است. مسوولان پدافند گفته اند که حاضر هستند بازی به جای دزفول در تهران برگزار شود. مسوولان شیمیدر چرا نباید موافقت بکنند؟
او در پاسخ به این سوال که چرا چنین اتفاقی افتاده است؟ گفت: قرارداد تیم دزفول با سالن دانشگاه آزاد تمام شده و کسی از این تیم در آنجا حمایت نمی کند. دزفولی ها سالن ندارند مسوول تیم گفته به جای اینکه لیگ را نیمه کاره رها کند تصمیم گرفته در مسابقات بماند و تمام رقابت هایش را در خانه حریفان به میدان برود.
آبکاریان ادامه داد: خود دزفولی ها از این اتفاق ناراحت هستند اما از تیم حمایت نشده و ما نیز تصمیم گرفتیم که در این شرایط کنارشان باشیم و کمک کنیم.
رئیس کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال در پاسخ به این سوال که شنیده شده برای این تغییر میزبانی پول رد و بدل شده و آیا فدراسیون در جریان است؟ گفت: چنین چیزی نشنیده ایم. اگر هم پولی رد و بدل شده باشد که ما نمی بینیم. مساله این است که توافق دو طرفه است.
وی در پاسخ به این سوال که اگر پولی پرداخت شده باشد این شائبه در ادامه لیگ پیش می آید که یک تیم می تواند با پول تیمی دیگر را راضی به مسائل دیگر کند و آیا فدراسیون می تواند این مساله را کنترل کند؟ گفت: اول اینکه تیم رعد پدافند در انتهای جدول قرار دارد و چنین وصله هایی به آنها نمی چسبد. اکنون درباره این تیم هدف ما کمک کردن است. کسی از آنها حمایت نمی کند.
هادی عامری سرپرست تیم بسکتبال شیمیدر حاضر به پاسخگویی درباره این موضوع نشد و گفت که درباره این موضوع با فدراسیون صحبت کنید.
ورزشی**ع-ح**2024

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال