عضو سندیکای صنایع داروهای انسانی در گفت و گو با ایرنا:

مسئولان جدید وزارت بهداشت آسیب های صنعت داروسازی را جبران می کنند

تهران- ایرنا- عضو سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی گفت: به شاخص های صنعت داروسازی کشور کم توجهی شده است و به نظر می رسد با ترکیب جدید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو می توان آسیبی را که به صنعت داروسازی وارد شده است، ترمیم کرد.

عباس کبریایی زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره مشکلات صنعت داروسازی افزود: یکی از دغدغه های حوزه سلامت در حال حاضر و با توجه به شرایط تحریم، موضوع تامین داروی مردم است. با توجه به تغییرات انجام شده و تغییر رئیس سازمان غذا و دارو می توان از تجربه های موجود استفاده کرد. زیرا دکتر مهدی پیرصالحی رئیس سازمان غذا و دارو تجربه مدیرکلی دارو، حضور در سندیکاهای داروسازی و صنعت داروسازی را داشته و با زنجیره تامین دارو آشنایی دارد.
وی بیان کرد: همچنین با توجه به نگاه و رویکرد دکتر سعید نمکی به عنوان سرپرست وزارت بهداشت و دنبال کردن مدیریت منابع می توان به نتایج مثبتی رسید. زیرا در حال حاضر مدیریت منابع یکی از ضرورت های حوزه سلامت است و در طرح تحول سلامت در زمینه مدیریت منابع غفلت هایی شده بود. حضور نمکی و تسلط او بر حوزه بهداشت و درمان می تواند فرصت های مناسبی برای وزارت بهداشت ایجاد کند.
نایب رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی اظهار داشت: همچنین تعامل خوبی بین سرپرست وزارت بهداشت و رئیس جدید سازمان غذا و دارو با صنعت داروسازی وجود دارد و صنعت داروسازی با وجود این تعامل می تواند به نتایج خوبی برسد.
کبریایی زاده درباره مشکلات و موانع موجود پیش روی صادرات دارو نیز بیان کرد: شکل و ساختار صادرات دارو در ایران در حال تغییر است. ایران به شکل سنتی فروشنده دارو به افغانستان و عراق بود و طی چند سال گذشته حوزه صادرات داروی ایران به سمت کشورهایی در آمریکای جنوبی و اروپای شرقی رفت. در حال حاضر مهمترین مشکل و مانع در زمینه صادرات دارو، تحریم های بانکی است. جغرافیای صادرات دارو در کشور امیدوارکننده است و سهم صادرات دارو در بخش خصوصی افزایش یافته است.
اجتمام*9482*1834

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال