با همت دانشگاه صنعتی شریف؛

نخستین کنگره نوآوری در علوم غذایی برگزار می شود

تهران-ایرنا- نخستین کنگره ملی نوآوری در علوم و فناوری غذایی با همت کلینیک صنعت جهاد دانشگاهی شریف اسفند ماه برگزار می شود.

به گزارش روز سه شنبه گروه دانشگاه ایرنا، این کنگره با چهار هدف اعم از بررسی عوارض و مضرات دیابت در مبتلایان این بیماری، نظام بهداشتی و اقتصاد ملی کشور و فراهم سازی زمینه لازم جهت اختصاص بخشی از خط تولیدی مواد غذایی با شیرین کننده های طبیعی با حمایت ارگان های مربوطه برگزار می شود.
از دیگر اهداف این همایش ایجاد کارگروه تخصصی علوم و فناوری با حضور اساتید فرهیخته دانشگاه جهت مقابله علمی و کارشناسی با معضلات و مشکلات این بخش و عضویت شرکت های بزرگ تولیدی و خدماتی حوزه صنایع غذایی در کلینیک صنعت جهاد دانشگاهی صنعتی شریف جهت حمایت، هدایت و مشاوره شرکت ها در حوزه های تکنولوژی، مدیریت و بازاریابی فروش است.
لازم به ذکر است، شرکت در این کنگره هفت امتیاز بازآموزی برای مهندسین صنایع غذایی و پنج امتیاز بازآموزی برای پزشکان و پیرا پزشکان از سازمان غذا و دارو دارد.
همچنین امکان دریافت مشاوره رایگان توسط کلینیک جهاد دانشگاهی شریف وجود دارد.
این کنگره با حضو برترین برندهای حوزه مواد غذایی برگزار و در آخر از مدیران، متخصصان و نخبگان عرصه دانش و فناوری های نوین در حوزه سلامت غذایی تجلیل می شود.
یادآور می شود زمان برگزاری کنگره 12 اسفند ماه در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما است. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره66075016-021 تماس بگیرند.
9465**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال